Nerobte vašu domácnosť zbytočne lacnou

0 273

Do nábytku a domácnosti nemusíte investovať desaťtisíce, aby vyzerala príjemne, štýlovo a bol v nej nádych luxusu. Mnoho ľudí si však myslí, že za málo peňazí sa veľa muziky nedá urobiť, a tak si kupujú lacné dekorácie a kúsky, ktoré im z domova robia múzeum gýču a lacnoty. Ak sa tomu chcete vyhnúť, zbavte sa týchto predmetov.

shutterstock_107189117

Zabudnite na tuctové obrázky

V každom obchode, ktorý sa pýši nápisom „všetko za 1 euro“ alebo „Ľudovka“ nájdete gýčové obrázky za pár eur, ktoré visia v každej druhej domácnosti. A práve táto tuctovosť a dávka nevkusu dokáže zasadiť inak vkusne zariadenej domácnosti poriadne tvrdý zásah. Pritom aj za pár eur dokážete získať pekné grafiky, obrazy či kresby, ktoré sú originálne resp. nie sú ich vyrobené milióny ale iba desiatky. Skúste sa poobzerať radšej po takýchto.

Nábytkové sety

Je jednoduchšie kúpiť si celý set, ako pracne vyberať jednotlivé kúsky nábytku tak, aby do seba dokonale zapadli. Ak však máte jedálenský stôl, stoličky, pohovku, skrinky a obývaciu stenu v rovnakom štýle, rovnakých farbách a z rovnakého setu, pripravujete sa o obrovský potenciál, ktorý vám interiérový dizajn ponúka. Tieto sety vyzerajú veľmi lacno, genericky a necítiť z nich osobnosť vášho bytu. Dajte si tú námahu a vyberte si starostlivo každý jeden kúsok nábytku.

Prečačkané dekorácie

Kto by už len dokázal odolať prečačkaným dekoráciám ako ružové figúrky sloníkov, nástenné hodiny v tvare mačky či klietka s plyšovým vtáčikom? Každý, kto má aspoň trochu vkusu. Tieto „ozdoby“ pôsobia ako vizuálny smog vo vašej domácnosti. Snažte sa ich úplne zlikvidovať a dajte si záležať na čistom dizajne, minimalizme a jednoduchosti – namiesto gýčovej dekorácie si kúpte peknú izbovku alebo na stôl postavte vázu s čerstvo narezanými kvetmi. Takto dosiahnete veľa muziky za málo peňazí.

Samozrejme, že nie každý má rovnaký vkus, ale ak sa budete držať minimalistických trendov, jednoduchosti a čistoty, nielenže nič nepokazíte, ale za dobré peniaze získate elegantne a veľmi príjemne zariadenú domácnosť.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.