Zvažujete vinylovú podlahu? Ak cena nie je problém, je to top voľba

0 634

Vinylové podlahy postupne nahrádzajú podlahy laminátové na čele rebríčka najobľúbenejších podláh. Alebo už nahradili? Vedie vôbec niekto takúto štatistiku? Predajcovia by zrejme vedeli spoľahlivejšie odpovedať, ale v podstate ide o detail.

Vyššia cena je zrejme jediná nevýhoda

Dôležité totižto je, že vinyl naozaj raketovo naberá na popularite a množstvo ľudí sa pri výbere nových podláh v prvom rade díva práve naň. Minimálne do okamihu, kým si neprepočítajú, koľko ich to bude stáť v porovnaní s rokmi overenými laminátovými podlahami.

Ak má v tomto súboji niečo rozhodnúť v prospech laminátových podláh, tak je to práve cena. Za vinylovú podlahu môžete kľudne zaplatiť násobne viac a v prípade potreby pokrytia väčších plôch sa cena za takúto podlahu môže vyšplhať skutočne vysoko.

Samozrejme, za svoje peniaze získate výhody, akými sú 100% vodeodolnosť, čo otvára nové možnosti použitia takejto podlahy, či najnižší teplotný odpor, ktorý využijete v prípade, že máte podlahové vykurovanie. Ak vás teda cena vinylu neodrádza, je to rozhodne lepšia voľba.

Poradíte si aj svojpomocne

A čo pokladanie takejto podlahy? Ak ste niekedy kládli laminátovú podlahu, určite nebudete mať problém zvládnuť aj vinylovú. A bude jedno, či pôjde o v súčasnosti najbežnejšie používané súbežné ukladanie, alebo menej častú vinylovú podlahu Herringbone.

Existuje viacero spôsobov ukladania vinylovej podlahy podľa jej typu, ale problém by vám nemal robiť žiaden z nich. Tenšia vinylová podlaha sa celoplošne lepí priamo na betónový podklad. Hrubšia sa „naklikáva“ podobne ako laminát. S tým rozdielom, že pod takúto vinylovú podlahu by mala ísť kročajová podložka vyššej hustoty.

Existuje aj voľne kladený typ vinylovej podlahy, ktorá sa ukladá na rovný, suchý, hladký a napenetrovaný betón. Jednotlivé časti podlahy držia na svojom mieste vďaka protišmykovým prvkom a zároveň aj svojou váhou.

Zdroj obrázku: Dmitry Kalinovsky / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.