Záujem o stavbu drevodomov sa bude aj naďalej zvyšovať

0 388

V súčasnosti je veľký problém zaobstarať si vlastnú nehnuteľnosť. Banky sprísňujú podmienky na získanie hypotéky a v budúcnosti budú mladé rodiny a páry odkázané skôr na podnájmy alebo zdieľanie domácnosti s rodičmi. 

Kedysi bývali dve rodiny v jednom rodinnom dome. V posledných rokoch sa však záujem o viacgeneračné domy opäť zvyšuje. Mladí rodičia ocenia blízkosť svojich rodičov a nebudú sa musieť trápiť tým, kam budú dávať svoje deti, keď budú v práci.

Stavba murovaných domov je však časovo náročná a v dnešnej uponáhľanej dobe, kedy nemáme na nič čas a všetko chceme hneď, hľadáme iné možnosti stavby novej nehnuteľnosti. Ako vhodné riešenie sa môže stať stavba drevodomov na kľúč. 

Vhodné bývanie pre astmatikov a alergikov

Viaceré prieskumy dokazujú, že ročne pribudne veľké množstvo pacientov, ktorých trápi astma, či sezónne alergie. Keďže záujem o drevodomy rastie, predpokladá sa, že veľký vplyv majú na tom aj ľudia, ktorých trápia tieto zdravotné problémy. Drevo je prírodný materiál a vytvára priaznivé prostredie pre alergikov a ľudí trpiacich astmatickými záchvatmi. Rodiny, ktoré majú aspoň jedného člena chorého, si vyberajú práve stavbu drevodomov.

Výhody drevodomov

Ich najväčšou výhodou je ich energetická úspornosť, čo je v súčasnej situácii, kedy sa ceny energií dvíhajú, veľká výhoda. K energetickým úsporám dochádza nielen pri prevádzke, ale aj pri samotnej stavbe drevodomov, pretože preprava a montáž drevených nosníkov je energeticky menej náročná v porovnaní s betónom, tehlami a kameňmi.

Záujemcovia o drevodomy ocenia aj rýchlosť výstavby. Vyberú si konkrétny projekt, pri ktorom je uvedená veľkosť stavby, doba dodania, rozmiestenie izieb a samozrejme aj cena. 

Trápiť sa so stavbou rodinného domu, keď je možnosť dať si postaviť moderný drevodom, by bolo zbytočné. Okamžitá únosnosť taktiež nahráva v prospech drevostavieb.

Medzi ďalšie výhody drevodomov patrí aj dobrá regulácia vlhkosti a účinné tlmenie zvuku. Zapasujú do každého exteriéru (závisí aká veľkosť pozemku je k dispozícii) a príjemná vôňa dreva vytvára príjemnú klímu a dokonca upokojuje. Drevo je ekologický materiál, ktorý pri správnej starostlivosti vydrží niekoľko desaťročí a v mnohých prípadoch aj storočí. Tehla, ktorá sa používa pri stavbe murovaných domov, je závislá na ťažbe nerastných surovín, kdežto drevo je obnoviteľný zdroj materiálu.

Výhodou drevodomov je aj cenová dostupnosť. Keď si porovnáme stavbu murovaného domu a ceny materiálu potrebného na výstavbu murovaných domov, cena za drevodomy bude v mnohých prípadoch výrazne nižšia. 

Pri výstavbe drevodomov počítajme so suchým procesom výstavby. Pri mokrom procese dochádza k poruchám a chybám spôsobenými vplyvmi technologickej vlhkosti. Pri drevodomoch ale s týmto počítať nemusíme.

O drevostavbách kolujú rôzne mýty. Viacerí ľudia neveria tomu, že stavba je odolná voči požiarom. Viaceré štatistiky v krajinách potvrdzujú, že materiál, ktorý bol použitý pri výstavbe, nie je rozhodujúcim ukazovateľom z hľadiska výskytu požiarov. Ak výstavba drevodomov má zabezpečenú protipožiarnu ochranu, riziko požiaru je v podstate rovnaké ako pri murovaných stavbách. 

Medzi ďalšie mýty patrila aj nízka odolnosť voči škodcom, hubám a plesniam. Pri drevodomoch je potrebné časté vetranie, ale ak je na stavbu drevodomu vybratý kvalitný materiál, projekt je vytvorený odborne a stavba je zhotovená dobre, bez chýb, máme istotu, že stavba bude mať dlhú životnosť.

Ako sa bude situácia na realitnom trhu naďalej vyvíjať, s istotou nevieme povedať. Isté je, že záujem o stavbu drevodomov sa bude aj naďalej zvyšovať. Ak by ste mali záujem o vlastný drevodom, vyberte si firmu WoodSK s.r.o., ktorá sa okrem drevodomov a bungalovov špecializuje na stavbu prístreškov, garáží, chát, chatiek, altánkov, ale aj krovu.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.