Improvizácia na nefunkčnú toaletu neplatí

0 453

Ani ten najdokonalejší produkt vám nebude slúžiť stále a jeho vlastnosti sa časom zhoršia. Ohrozený bude váš komfort a služby, ktoré daná vec plnila. Pravidelná údržba a starostlivosť môžu ale niektoré vlastnosti zlepšiť a životnosť výrobku zvýšiť. V opačnom prípade môže prísť naopak pohroma v podobe nechcenej havárie, ktorej odstránenie môže byť náročné časovo, fyzicky aj finančne. Ak sa to týka aj vašej toalety, máme pre vás niekoľko univerzálnych riešení.

Upchaté WC – žiadny problém

Okrem príjemných stránok komfortného spôsobu života sa časom môžete stretnúť aj so situáciami, ktoré majú toho so zábavou spoločného už menej. Pomerne častým problémom v domácnosti je pokazená toaleta.

Poškodené alebo pokazené potrubie vie napáchať veľa škody. Okamžité riešenia sa teda očakávajú. Po prvé by ste mali zhodnotiť celú situáciu a zistiť, kde nastala chyba. Potom by bolo vhodné nájsť riešenie, ideálne vo vlastnej réžii. Ak to však nezvládnete, nebojte sa osloviť odborníka. Nie všetci predsa musia byť vyzbrojení potrebným vybavením a znalosťami.

Improvizácia v rukách nepoverenej osoby sa môže premeniť na katastrofu, ktorá sa neskôr dotkne nielen vášho ale aj majetku okolitých susedov.

Ako začať s postupným čistením toalety?

Len čo je príprava na prácu – opravu ukončená, môžete podniknúť rozhodujúce kroky. Ale pozor, existuje niekoľko základných metód riešenia blokád na toaletách. Pred začatím akéhokoľvek úkonu používajte respirátor a gumené rukavice. Nikdy neviete, aká vec sa kde prihodí a takto budú vaše ruky vždy čisté.

Teplá voda naštartuje potrebné uvoľnenie

Jednou z prvých metód práce s upchatým WC je použitie teplej vody. Aj keď to nemusí mať okamžitý efekt, niektoré veci sa môžu dať vďaka tomuto zákroku do pohybu. Potrebné odblokovanie mastných a iných usadenín sa môže dostaviť už po jednom vedre horúcej vody. Pozor ale na to, aby vám misa pri prudkej zmene teploty nepraskla. V prípade zlyhania stojí za to vyskúšať inú metódu.

Zvon

Ak je usadenina väčšia a hustejšia, budete musieť použiť tlak. Zvony na toaletu alebo čistenie odtokov sú k tomuto účelu dokonale prispôsobené. Pomocou rytmických pohybov hore a dole sa vytvára potrebný tlak, ktorý môže uviesť niektoré nežiaduce veci do pohybu.

Chemický roztok

Ak je to s odtokom vo vašej toalete naozaj až také zlé, môžete si zvoliť „chemickú cestu“. Metóda, ktorá sa používa pre väčšie blokády, nevyžaduje si z vašej strany veľa fyzickej aktivity, nevýhodou môže byť ale pôsobenie chémie aj na vaše zdravie.

Aby ste konečne dosiahli želaný efekt, musíte najprv naliať potrebné množstvo produktu do toalety alebo umývadla a nechať vodovodné potrubie niekoľko hodín pod vplyvom týchto látok. Enzymatický prípravok, ktorý mnohí z vás poznajú pod názvom „Krtek“ sa postará o rozloženie všetkého biologického dopadu.

Ak táto metóda nepriniesla žiadne významné výsledky, mali by ste použiť iný nástroj.

Pružina

Posledný a často najúčinnejší spôsob sa nazýva “ mechanický „. Aby ste ho mohli používať, musíte si najprv kúpiť špeciálny „kábel“. Na jednej strane má táto pružina špeciálne rozšírenú časť, ktorá sa vďaka dostatočnej dĺžke dostane aj na to menej dostupné miesto.

Za týmto účelom je mechanická pružina spustená do vypúšťacieho otvoru a posúva sa v smere hodinových ručičiek. Týmto spôsobom sa môžete vyhnúť poškodeniu vodovodného potrubia a rýchlejšie a efektívnejšie sa dostať k príčinám upchatia.

Ak sa vám ani po použití všetkých metód nepodarilo upchaté WC opraviť a pozitívne zmeny nenastali, mali by ste predsa len zvážiť služby profesionálov. Dôvod blokovania nemusí byť v kanalizácii, ale v stúpačke. Nikdy túto situáciu však nepodceňujte, pretože keď susedia zhora spláchnu toaletu, všetok jej obsah môže byť vo vašom byte.

Prevencia?

Tou najlepšou bude, ak sa vám podarí za každých okolností problémom vyhýbať a nedovoliť im vzniknúť. V žiadnom prípade by ste nemali hádzať do toalety zvyšky jedla. Nevhadzujte do nej, okrem toaletného papiera ani predmety osobnej hygieny. Občas použite čistiť alebo ocot zriedený s vodou. Dbajte aj na kvalitnejšie inštalácie a dôkladnú starostlivosť o toaletu. Zaistíte si tým vlastný komfort a pohodlie.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.