Zariaďujete obývačku? Vsaďte na obývaciu stenu

0 797

Premýšľate, ako si lacno a funkčne zariadiť obývačku? Moderné obývacie steny už dávno nie sú ťažkopádnym nábytkom, ktorý vám zaberie polovicu miestnosti. Sú variabilné, ukrývajú v sebe veľa úložného priestoru a rázom premenia interiér k nepoznaniu. Poradíme vám, ako vybrať pre vašu obývačku tú pravú obývaciu stenu aj na aké parametre si posvietiť.

Zo všetkého najskôr zmerajte obývačku a rozhodnite sa, na akú stenu nábytok umiestnite. Ak sa rozhodnete obývaciu stenu umiestniť na kratšiu stenu, v obývačke získate viac priestoru a môžete ho rozdeliť na viac zón. Na dlhšej strane naopak bude pôsobiť obývacia zostava vzdušnejšie.

Podľa čoho vyberať obývaciu stenu?

Kvalitná obývacia stena vám vydrží celé roky a rovnako dlho bude aj skvelo vyzerať, ak zvolíte nábytok z kvalitného materiálu a v dizajne, ktorý sa vám len tak neopozerá. Najkvalitnejšie obývacie steny sú tie z masívu, priplatíte si zaň ale niekoľko desiatok eur navyše. Ak hľadáte rozumný kompromis medzi kvalitou a cenou, vyberajte z materiálov, ako je dyha alebo drevotrieska. Čo sa týka štýlu, nechajte bokom módne trendy a vsaďte na to, čo sa vám naozaj páči. Ideálne sú zostavy z dreva, v neutrálnych farbách alebo nadčasovej čiernej a bielej farbe.

Perfektnú obývaciu stenu z kvalitného materiálu a za prijateľnú cenu si vyberiete na Expedo.sk. Český zákazníci môžu vyberať na Expedo.cz. Veľkou výhodou je aj doprava celkom zadarmo až k vám domov. Už viete, čo si objednáte?

Detaily, na ktorý záleží

Máte v obývačke málo miesta? Využite priestor na maximum. Vyberajte obývacie steny s nástennými skrinkami, ktoré sú dostatočne veľké a hlboké. Premyslené detaily a praktické funkcie, ako sú uzavreté úložné diely, otvory na káble od televízora a podobne, vám potom pomôžu udržať aj tú najmenšiu obývačku usporiadanú a upratanú. Osvetlené police na obývacej stene zasa pritiahnu pozornosť a s príchodom večera v izbe vytvoria útulnú atmosféru.

Aby vám nový nábytok v obývačke robil radosť roky, nezabudnite, že je potreba sa oňho správne starať. Každý materiál si žiada trochu iný spôsob čistenia. Laminátový nábytok stačí otrieť vlhkou handrou s trochou saponátu, obývacie steny z dyhy či z dreva naopak potrebujú čas od času impregnovať voskom alebo olejom.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.