Vymeňte vodovodné batérie za úsporné a ušetrite stovky eur ročne

0 784

Dosahujú vaše účty za vodu astronomické čísla? Máte pocit, že vám peniaze doslova pretekajú medzi prstami? Premýšľali ste niekedy nad tým, že problém môže byť pri zdroji, teda vo vašom vodovodnom kohútiku a vodovodnej batérii? Ak ste doteraz tejto téme nevenovali veľkú pozornosť, po prečítaní tohto článku sa to určite zmení.

Nie je batéria ako batéria

Tie časy, keď bolo na trhu vodovodných batérií ako šafránu a mohli ste si vyberať len z nepekných a neúsporných batérií sú preč. Technológie idú dopredu a pri batériách tomu nie je inak. Súčasný trh ponúka nespočetne druhov, typov a variantov batérií, ktoré už plnia svoju funkciu omnoho lepšie než ich predchodkyne. Môžete si vybrať z batérií pákových, kohútikových, termostatických, tlačidlových alebo dokonca bezdotykových vodovodných batérií

S pravdou von ─ ktorá je najúspornejšia?

V tomto máme jasno. Páková batéria je úspornejšia než batéria kohútiková, a to až o 60 %. Prietok vody môžete okamžite otvoriť alebo uzavrieť a nemusíte zbesilo krútiť kohútikom. Medzi úsporné typy patria aj batérie termostatické. Tie využívajú nastavenie teploty vody presne podľa vašej potreby a nedochádza tak k zbytočnému ohrevu väčšieho množstva vody.

Perlátor k vašim službám

Vodu vám ušetrí aj kuchynská batéria s perlátorom. Perlátor je taký malý pomocník, ktorý je buď zabudovaný už priamo v batérii, alebo sa dá dokúpiť zvlášť. Funguje tak, že mieša vodu spolu so vzduchom, ale zároveň nemení silu prúdu. Vďaka perlátoru pretečie kohútikom až o 50 % menej vody a pritom nepoznáte rozdiel.

Ani s úspornou batériou ešte nemáte vyhraté

To, že si zadovážite tú najúspornejšiu batériu, vám ešte náklady nezníži. Pri výbere batérie si dajte pozor na:

  • Kartuša – vyberte si batériu, ktorá má keramickú kartušu. Je znakom kvality a predĺži životnosť batérie.  
  • Montáž – absolútna väčšina problémov s batériami je zapríčinená nesprávnou montážou. Ak si na inštaláciu batérie dostatočne neveríte, túto starosť prenechajte odborníkom. Nie je sa za čo hanbiť. Na Slovensku môžete osloviť napríklad Sanitino.sk
  • Záruka – kvalitná batéria sa spozná aj podľa záručnej lehoty, ktorú vám predajca ponúka. Mala by byť dlhšia ako klasické 2 roky, ideálne je to 5 rokov.
Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.