Vymaľujte si domácnosť

0 140

Prázdniny sú v plnom prúde, no leto stále nie je také, ako by sme si predstavovali. Aj keď možno neobľubujete vysoké teploty, určite Vám aj pravidelný dážď už lezie na nervy. Naplánovať tak hoci len krátky oddych, nie je vôbec jednoduché.

Počasie je teda nevyspytateľné, a ak chcete zažiť skutočné leto, nezostáva iné, ako vyraziť na juh. Leto je však ideálne nielen na dovolenku, ale aj na práce okolo domu, záhrady, či v domácnosti. Aj svoje voľno v práci tak môžete využiť na skrášlenie svojho domova.

Aj keď sa Vám možno nie veľmi chce do menších, či väčších zásahov, tešiť Vás môže predstava krajšieho bývania. To vydrží spravidla roky, preto ak sa na takéto práce odhodláte teraz, máte na dlhší čas pokoj. Tieto práce sa v lete vykonávajú nielen vďaka dovolenke, ale aj kvôli počasiu. To je stálejšie ako po inú časť roka, aj keď to v týchto dňoch tak nevyzerá. Môžete sa tak pustiť do rekonštrukcie jadra, ale napríklad aj do maľovania.

Práve vymaľovanie stien dodá Vášmu domovu nový šmrnc a pekný vzhľad. Toto sa oplatí robiť v lete najmä vďaka vyššej teplote prostredia, ktoré pomáha odparovať vlhkosť, a tak farba na stenách schne oveľa rýchlejšie. S prácnou tak budete hotový skôr ako na jar, či na jeseň.

Maľovanie je zásah, ktorý síce nie je ľahký, no je oveľa jednoduchší v porovnaní s inými prácami. Všetko si však musíte pripraviť dopredu. Maľovať zvládnete aj sám, chce to len trochu skúseností, prípadne si môžete zavolať kamaráta. Takto ušetríte za profesionálneho maliara. Pripravte si všetko, čo budete potrebovať. Nie sú to len farby, potrebujete aj valce, štetce, mriežku na odstránenie prebytočnej farby z valca, fóliu na zakrytie nábytku, doporučujem aj kartón na podlahu, a tiež papierovú lepiacu pásku, ktorá sa ľahko trhá a pri odstraňovaní nezanecháva stopy. Využijete aj vedro, najlepšie z posledného maľovania, samozrejme bez farby. Niektoré farby treba totiž zriediť vodou, prípadne aj zosvetliť bielou farbou.

Ak máte všetko pripravené, môžete začať. Najskôr treba, samozrejme, pripraviť miestnosť. Vyneste prebytočný nábytok, odsuňte skrine od stien, a ak je to možné odmontujte police, práca Vám tak pôjde rýchlejšie od ruky. Zakrytie podlahy oceníte najmä pri následnom upratovaní. Pripravenou páskou môžete olepiť vypínače zásuvky, ale aj zárubne, či rámy okien. Taktiež Vám to uľahčí upratovanie aj samotné maľovanie.

Vo väčšine domácností je strop biely, ten stačí natrieť zväčša raz, ak nie je veľmi znečistený, no ak prekrývate inú farbu, budete potrebovať minimálne dva nátery. Ak maľujete viacerými farbami, je dobré mať na každú zvlášť valec aj štetec. Aj pri dôkladnom umytí totiž môže farba púšťať, čím vzniknú nepekné fľaky. Pozor si však dajte aj na prskanie z valca, treba ho dobre otrieť a pri nanášaní na stenu nepritláčať až príliš.

Foto By: Wicker Paradise

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.