Vyberáme nove skrine a šatníky: na čo sa zamerať?

0 525

Šatníková skriňa nechýba v žiadnej domácnosti. Slúži nám ako úložný priestor na oblečenie a osobné veci, ktoré potrebujeme prakticky a úhľadne skladovať. Najvhodnejšou izbou na umiestnenie skrine je spálňa, trávime v nej veľa času a oblečenie máme hneď poruke. Aká skriňa sa však do spálne hodí najviac?

Pri výbere šatníkovej skrine rozhoduje priestor

Ak chceme zo spálne či z ktorejkoľvek inej izby vytvoriť útulné, pekné a praktické miesto, mali by sme v nej mať dostatok priestoru na všetko, čo k životu potrebujeme. Súčasťou toho sú aj úložné priestory, aby v izbách nevládol chaos a zmätok. K tomu nám najlepšie poslúžia šatníkové skrine, ktoré sa postarajú o to, aby vaša spálňa vyzerala štýlovo a poskytla vám dostatok priestoru.

Pri výbere izby, do ktorej skriňu umiestnime, sa treba riadiť najmä tým, akú veľkú ju potrebujeme a aké priestory máme k dispozícii. Rozhodujú teda metre štvorcové vo vašom dome či byte, no najčastejšie sa šatníkové skrine umiestňujú do spálne, obývačky, detskej izby či predsiene. Ak máte priestoru málo, tento problém vám pomôže vyriešiť rohová skriňa.

Vyberte si počet políc, vzhľad a materiál skrine podľa vášho gusta

Najobľúbenejším typom je policová šatníková skriňa. Už podľa názvu je jasné, že v jej útrobách sa schováva viacero políc, ktoré tvoria jej základnú časť. Okrem nich môže byť takáto skriňa vybavená zásuvkami a vešiakmi na zavesenie oblečenia. Vnútorné usporiadanie úložného priestoru je len na vás, stačí sa len rozhodnúť, akým spôsobom si chcete oblečenie v skrini zorganizovať a podľa toho si vybrať počet a rozostup políc, zásuviek a ďalšieho priestoru. 

Dôležitým faktorom je aj otváranie skrine. Stále obľúbené sú skrine s bežným spôsobom otvárania dvierok, teda smerom von. Ak je však skriňa umiestnená v izbe, kde je málo priestoru, lepšou voľbou bude šatníková skriňa s posuvnými dverami. Takýto typ je dnes pomerne rozšírený, jeho výhodou je to, že dvierka nezaberú žiadne miesto navyše. Na dverách môže byť umiestnené zrkadlo, ktoré dokáže izbu opticky rozšíriť.

Najpoužívanejšími materiálmi na výrobu skríň sú drevo a laminát. Na pohľad sú takmer nerozoznateľné, pretože laminát dokáže imitovať akýkoľvek vzhľad. Masívne drevo je odolný, stabilný materiál s dlhou životnosťou. Laminát je oproti masívu lacnejší, jeho údržba je však jednoduchšia a pri dobrej starostlivosti vám vydrží dlhé roky.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.