Túžite po práci z domu? Vďaka dobrému vybaveniu si to užijete

0 755

Práca z domu je dnes snom (aj realitou) mnohých. Lenže tak, ako musia byť vhodne na prácu vybavené aj klasické kancelárie, rovnako by ste niektoré veci nemali podceniť ani vtedy, ak sa chystáte pracovať z pohodlia domova. Nie, na pohovke naozaj nie je zdravé pracovať. ☺

Čo je základom zdravého home office pracoviska?

Ak ste napríklad grafický dizajnér, pravdepodobne využijete menší stôl na počítač a doplnky a väčší stôl, kde budete kresliť. Ak je vaša práca konzultantského charakteru, nevyhnete sa kartotékam, do ktorých si budete môcť uložiť rôzne dokumenty. 

Anslagstavla Kontorsstol Watford Rullhurts Flexus skrivbord höj sänkbar

Ak máte problém s miestom, využite svoju kreativitu

Iba málokto z nás má tú možnosť, že disponuje obrovským domom s veľkými miestnosťami. Preto sa z väčšiny ľudí, ktorí si zariaďujú svoj home office, pri hľadaní miesta stávajú doslova kúzelníci. Ak doma veľa miesta nemáte ani vy, hľadajte kancelárske zostavy, ktoré šetria miesto. Niektoré kombinujú stôl s kartotékami a väčšina z nich obsahuje aj miesto, kam sa dá zasunúť kancelárska stolička. Tá by mala byť dostatočne pohodlná a zároveň ergonomická. 

Zaobstarajte si firemné doplnky

Vravíte si, že firemný telefón rozhodne nepotrebujete? Ak sa preň rozhodnete, pomôže vám to lepšie oddeliť svoj súkromný a pracovný život. To je o to ťažšie, ak ste freelancer, pretože klienti zvyknú volať v akékoľvek denné (a niekedy aj nočné) hodiny. 

Nezabúdajte ani na kancelárske potreby. Pokiaľ sa priamo vo vašom susedstve nenachádza papiernictvo, neskôr sa vyhnete nadávkam, že ste na niečo zabudli. Pri zariaďovaní vášho nového pracovného miestečka skúste odolať interiérovým dekoráciám. Počas práce budete radi, ak pri sebe budete mať iba to najnutnejšie bez akéhokoľvek pozlátka. 

Nepodceňte internet

Dobrý internet je základom dobrej práce, obzvlášť v dnešnej dobe. Zabezpečte si do domácnosti ten najlepší internet, aký majú – verte nám, do budúcna sa vyhnete spomaľovaniu a nervom, ktoré vyplývajú z používania pomalého internetu. 

Vybaviť si svoj vlastný home office nie je náročné. Stačí kancelárske vybavenie nakupovať tam, kde majú naozaj kvalitný tovar a kde vám vedia poradiť, čo bude pre vás najlepšie. 

Zdroj obrázkov: http://www.ajprodukty.sk/

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.