Vyberáme farby do izby

0 321

Po kúpe vlastného bytu, či domu je naším druhým cieľom mať dobrý pocit z bývania a krásny interiér v ktorom sa nebudeme dobre cítiť len my ale a naši blízky a rodina. Niekto uprednostňuje v zariaďovaní klasiku, iný extravaganciu a ďalší nový moderný look. Nové trendy sa dostávajú do popredia pomerne často a nie len v jednotlivých ročných obdobiach. Ak by ste sa však chceli striktne držať módy museli by ste nábytok a interiér meniť každú chvíľku a na to normálny človek nemá čas a ani financie. Ak hľadáte kvalitný nábytok za dostupné ceny stavte na obľúbená značka BRW. Moderné prevedenie, klasika a aj mierna dávka extravagancie, to je to čo môžete čakať od firmy vyrábajúcej tento nábytok.

K dojmu, ktorý vychádza z izby napomáha aj farba. Pretože môžete mať akokoľvek pekný a vkusný nábytok ale ak vám nesedí farba, úsilie bolo zbytočné. Od farby v izbe závisí to ako sa budete v nej cítiť a vedci dokonca zistili, že ovplyvňuje aj vašu náladu a aj príjemný spánok.

Farbou si môžete miestnosť opticky zväčšiť, predĺžiť a aj navodiť dojem útulnosti aj keď miestnosť nie je veľká. Do malých izieb voľte svetlé odtiene rovnako ako aj do tmavých. Ak je firma veľmi slnečná nemaľujte ju výraznými farbami, mohla by vás z toho bolieť hlava.

Kuchyňa je miestnosť v ktorej sa rozhodne nemusíte báť odvážnosti a kľudne môžete vsadiť na výrazné farby ako svieža zelená, žltá, fialová alebo červená. Obývačka by mala byť útulná a preto voľte odtiene žltej tá sa hodí do chladnejších miestností, svetložltá miestnosť zväčší, tmavožltá až okrová ju zútulní a rovnako sú dôležité aj obývacie steny. Spálňa, je izba do ktorej nepatria teplé farby.

Ak máte malý byt a kombinujete v ňom viacero miestností, potom popremýšľajte aspoň o optickom rozdelení priestoru pomocou vymaľovania izby.

Foto By: Alex Brown

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.