Pre kvalitný spánok

0 283

Dnešná moderná doba vyžaduje aby človek bol neustále v strese. Životný štýl ľudí sa zhoršil, málo aktivity, sedavé zamestnania a okrem toho ešte nesprávny štýl sedenia, nezdravá strava a zo všetkého vyplývajúca únava. Mnoho ľudí sa neteší na nič viac ako na to keď si večer konečne ľahne do postele a trochu si oddýchne. Veľa ľudí ale ponocuje a chodí neskoro spať. Na regeneráciu tela a mysle počas spánku má tak telo čoraz menej času. Aj preto je dôležité mať kvalitnú posteľ a hlavne matrace. Aby ste sa ráno budili oddýchnutí, bez bolesti chrbtice a hlavne zregenerovaní.

Nič nie je dôležitejšie ako pohodlný spánok.

Regenerácia fyzických a duševných síl prebieha najmä počas spánku ale my jej nevenujeme dostatočnú pozornosť. Pritom kvalitný spánok je dôležitým prvkom pre zdravie, spokojnosť a vysoké pracovné úspechy. Štúdie preukázali, že človek strávi na lôžku priemerne 1/3 svojho života.

Preto by ste mali dbať na kvalitu a aj dĺžku spánku. Dnešné matrace sú predovšetkým vyrobené z latexu, penové alebo pružinové. Pružinové sa delia na klasické a moderné taštičkové. Penové sa delia na štandardné polyuretánové matrace, matrace zo studenej peny. Vnútro matraca musí byť kvalitné a odolné, najmä proti roztočom, ktoré môžu spôsobiť alergiu a iné zdravotné problémy. Výhodou latexových matracov je, že sú trvácne a relatívne stabilné a dobre prispôsobivé. Tento materiál sa nepreleží a vracia sa do pôvodnej formy, je antialergický a antibakteriálny.

Matrace pamäťová pena alebo takzvaná studená pena, majú tú výhodu, že sa dobre prispôsobia telu, sú ľahké a dajú sa ľahko otáčať a tak sa pena vracia do pôvodnej formy.

Foto By: US CPSC

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.