V čom sa odlišuje výber vchodových dverí ak bývate v dome a v byte?

0 434

Niektorí ľudia si možno myslia, že pri výbere vchodových dverí nie je zásadný rozdiel v tom, či ide o dvere rodinného domu, alebo bytu. Veď sú to predsa dvere. Opak je však pravdou.

Nie každé dvere sú vhodné v oboch prípadoch

Samozrejme, môžete mať rovnaké dvere na dome aj na byte. O tom svedčí aj veľká popularita plastových vchodových dverí bez rozdielu, či ide o byt, alebo dom. To však neznamená, že pri výbere dverí si všímate tie isté vlastnosti.

Áno, čo sa bezpečnostných prvkov týka, tu nie je zásadný rozdiel medzi tým, či budú dvere slúžiť ako vstup do domu, alebo do bytu. Avšak to je asi jediný spoločný parameter v celej tejto problematike.

Ak by sme to chceli zovšeobecniť, výber ideálnych vchodových dverí pre rodinný dom je náročnejší ako v prípade dverí, ktoré budú vstupnou bránou do bytu. Dôvody tohto tvrdenia si teraz rozoberieme.

Vchodové dvere rodinného domu musia zniesť nielen pokusy o neoprávnené vniknutie

Bytové vchodové dvere sú v podstate interiérové dvere. Nemyslíme tým, že by boli rovnaké ako dvere, ktoré máte napríklad na spálni. Na čo narážame je fakt, že vchodové dvere nemusia byť schopné odolávať poveternostným podmienkam. Nachádzajú sa totižto vo vnútri bytového domu.

Avšak pri kúpe vchodových dverí rodinného domu je treba brať do úvahy ich umiestnenie. A to z viacerých dôvodov. Prvým dôvodom je orientácia vchodu. Ak naň počas dňa nesvieti príliš slnka, môže byť vaša vstupná hala príliš tmavá. Preto sú vhodné dvere so svetlíkom, aby ste do haly dostali čo najviac prirodzeného svetla.

Oveľa dôležitejší však je výber vhodného materiálu. Ak dvere nie sú pod prístreškom a teda sú vystavené slnku, dažďu a všetkým ostatným podobným vplyvom, dobre zvážte materiál, z ktorého dvere budú. Ten bude musieť odolať všetkým poveternostným vplyvom počas dlhých rokov bez toho, aby dvere stratili svoju funkčnosť a taktiež bez toho, aby sa to podpísalo na ich bezpečnosti a pokiaľ možno aj na vzhľade.

Zdroj obrázki: Photographee.eu / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.