Už ste pripravení na jarné práce v záhradke?

0 508

Viacerí záhradkári sa už nevedia dočkať, kedy príde dlho očakávaná jar. Teplejšie dni, rána a viac slnečných dní sú na jari to najkrajšie. Ak sa už neviete dočkať jari, predtým, ako sa toto obdobie začne, si skontrolujte, či máte všetko na jarné záhradné upratovanie a záhradné práce.

Nezabúdajte na pracovné odevy

V prvom rade si skontrolujte svoj pracovný odev. Keďže na začiatku jari je teplo len na priamom slnku, netreba podceňovať obliekanie. Okrem montérok a pracovných tričiek si obliekajte aj pracovné mikiny vhodnej veľkosti. Mikiny vás majú hriať a zároveň vás majú chrániť pred prípadným nebezpečenstvom pri robení záhradných prác a pri jarnom upratovaní záhrady.

Nezabúdajte ani na kvalitné bavlnené pracovné tričká, ktoré vás budú príjemne hriať a zároveň vás nebudú kúsať, ako väčšina umelých pracovných tričiek.

Odstráňte listy

Po zlezení snehovej pokrývky vás na trávniku čaká vrstva lístia, ktoré tam ostalo ešte z jesene. Lístie sa rozkladá, preto ho môžete použiť ako prísadu do kompostu. Zoberte si hrable alebo fúkač lístia a odstráňte zvyšky lístia.

Keď odstránite lístie a burinu, je potrebné pôdu skypriť.

Kyprenie pôdy a kosenie trávnika

Aby ste sa mohli pochváliť krásnymi kvetinovými záhonmi, je potrebné, aby ste sa pustili do kyprenia pôdy. Na menšie záhony odporúčame používať ručné náradie špeciálne určené na kyprenie. Na trávnik odporúčame špeciálne záhradné kultivátory, ktoré sú určené na kyprenie pôdy väčších plôch, napríklad veľkých trávnatých plôch.

Keď sa trávnik spamätá, odporúčame vám ho pokosiť. Nekoste ho však na príliš krátko. Trávniku by to mohlo ublížiť. Trávnik koste až keď už po zime nebude ani stopy.

Pri kosení a úpravách trávnika dávajte pozor aj na okraje. V prípade poškodenia obrubníkov ich vyberte a opätovne vsaďte naspäť.

Pri jarnom upratovaní na záhrade nezabúdajte pozametať a poumývať schody do pivnice, skontrolovať odkvapy a ostrihať okrasné kríky.

Nezabúdajte si už teraz skontrolovať záhradnú techniku (kultivátory, kosačku, elektrické plotové nožnice).

Zdroj obrázka:

Autor: welcomia / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.