Tipy a triky, ktorými by sme sa mali riadiť pri zariaďovaní domácej kancelárie

0 417

Najväčším problémom pri zariaďovaní interiéru je umiestnenie počítača, či notebooku. Mnohí z vás možno nemajú inú možnosť, len počítač, či notebook umiestniť do spálne. Práve spálňa, resp. detská izba je miestnosť, v ktorej by počítač nemal byť. Prítomnosť počítača narúša spánok a spôsobuje zdravotné ťažkosti.

Ak ale máte priestor, ako si zariadiť domácu kanceláriu/ pracovňu?

Vyberte farby, ktoré budú zvyšovať produktivitu

Farebné prevedenie stien je azda to posledné, na čo pri zariaďovaní domácej kancelárie myslíme, no je veľmi podstatné. Ak pracujete z domu, určite potrebujete vytvoriť podmienky, ktoré zvýšia vašu produktivitu. Farby, ktoré vyberiete, musia zvyšovať produktivitu, nesmú dráždiť a zároveň vás nesmú rozptyľovať.

Napríklad o žltej je známe, že dokáže zlepšiť náladu a pracovný výkon. Jej výhodou je aj to, že dokáže opticky zväčšiť (rozšíriť) priestor, čo oceníte, ak je vaša domáca kancelária menších rozmerov a potrebujete sa v nej cítiť dobre.

Klasická biela je čistá, nedráždi zmysly a zároveň zvyšuje sústredenie, čo oceníte, ak pri počítači plánujete pracovať.

Vhodnou farbou je aj oranžová, resp. modrá. Modrá upokojuje a pomáha lepšie sa koncentrovať na prácu.

Stôl so stoličkou dávajte pod okno

Kancelársky stôl so stoličkou umiestňujte vždy pod okno, k prirodzenému zdroju svetla. Samozrejme nezabúdajte aj na stolnú lampu, v prípade, že pracujete, alebo ste pri počítači aj po západe slnka. Čo sa týka klávesníc, vyberajte podsvietené klávesnice. Tie vám uľahčia prácu podobne ako kvalitnejšie tonery do tlačiarne.

Čo sa týka kancelárskych stoličiek, vyberajte ergonomické kvalitnejšie kancelárske stoličky. Za ne sa oplatí priplatiť si, pretože chránia najmä vaše zdravie.

Polohovateľné, s opierkami hlavy a rúk sú zo všetkých kancelárskych stoličiek najlepšie.

Nezabúdajte na police na šanóny

V domácich kanceláriách potrebujete mať aj priestor na odkladanie dôležitých dokumentov. Odporúčame vám do domácich kancelárii umiestňovať otvorené police, do ktorých budete môcť umiestňovať šanóny s dôležitými dokumentami, či faktúrami.

Do uzatvárateľných políc odporúčame umiestňovať čisté kancelárske papiere spolu s kvalitnými tonermi Canon, či tonermi inej značky.

Dúfame, že vám tieto tipy pomôžu zariadiť si domácu kanceláriu tak, aby ste sa v nej cítili príjemne.

Zdroj obrázka:

Autor: Aquarius Studio / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.