Tipy ako si zútulniť spálňu

0 465

Spálňa slúži prioritne na oddych a v tomto duchu sa držíme aj pri jej zariaďovaní. Pri zariaďovaní spálňových priestorov je prioritou výber postele, avšak aj iné súčasti spálne sú veľmi dôležité. Ako si ale zútulniť spálňu?

Kvalitnejšie posteľné obliečky

Dostupnosť posteľných obliečok je bezproblémová. Predávajú ich viaceré známe severské obchodné predajne s nábytkom a bytovým textilom, ale kúpime ich aj na internete. Ak si ale chcete zútulniť spálňu, skúste začať práve investíciou do kvalitnejších posteľných obliečok. Posteľné obliečky by mali byť z materiálu, ktorý nie je extrémne krčivý, ktorý je na dotyk mäkký. Odporúčame vyberať nielen pekné vzory, ale aj farbu, ktorá bude ladiť k dominantným farbám zariadenia spálne.

Odporúčame kupovať obliečky zo 100 % bavlny. Sú vhodné na všetky štyri ročné obdobia.

Prehoz na posteľ

Ak si chcete zútulniť spálňu, používajte prehoz. Moderné prehozy na posteľ sú praktické a môžete ich používať v prípade, ak vám príde návšteva a bude chcieť prespať. Slúžiť majú aj ako ochrana posteľného prádla. Na posteli si častokrát aj čítame, hráme sa s deťmi, maškrtíme, preto je veľmi dôležité chrániť posteľné prádlo.

Na posteli využijete aj teplé deky, najmä v zime, kedy potrebujete byť pri relaxovaní zababušení.

Nový obraz

Pre zútulnenie spálne odporúčame kúpu nového obrazu. Nový dominantný obraz väčších rozmerov zakryje nedokonalosti na stenách a zároveň vyplní steny tak, aby nepôsobili prázdno, holo. Môžete si dať vyrobiť obraz na plátno z vlastnej fotky. Potešiť vás môžu aj fotomozaiky na plátne z vlastných fotiek. Takýto obraz bude zároveň ideálnou spomienkou na zážitky.

Stojaca lampa

Spálňové priestory zútulníte aj novou stojacou lampou. Odporúčame ju dávať do spální, kde chýbajú nočné stolíky s nočnými lampami. Moderné štýlové stojace lampy sú praktickým a zároveň dekoračným prvkom miestností.

Zdroj obrázka:

Autor:  Marina_D / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.