Na ktoré miesta pri upratovaní domácnosti najčastejšie zabúdame?

0 431

Viaceré ženy túto činnosť nenávidia, niektoré zase túto činnosť majú rady. Upratovanie, najmä to sobotné, si vyžaduje systém, ktorého by sa ženy mali držať, aby na nič nezabudli.

Viete ale na ktoré miesta pri upratovaní domácnosti najčastejšie zabúdame?

Vnútro práčky a priestor za práčkou

Či už máte doma spoľahlivú Miele práčku, alebo práčku inej známej značky, pri upratovaní domácnosti nezabúdajte dôkladne vyčistiť aj vnútro práčky a aj priestor za práčkou. Pri umývaní podlahy v kúpeľni odporúčame každú sobotu zájsť aj za práčku. Práve v týchto priestoroch sa hromadia chumáče prachu a vlasy. Treba preto tento priestor pravidelne udržiavať.

Vnútro práčky vždy vyčistite po každom sobotnom praní. Pri absencii čistenia bubna práčky vám prádlo začne po čase zapáchať. Vnútro bubna, ale aj jeho vonkajšok potom dôkladne vyutierajte dosucha. Zabránite tak hrdzaveniu bubna a rozmnožovaniu plesní v tesneniach práčky.

Kúty

Umývate a vysávate podlahu? Nezabúdajte pritom na kúty. Nový Miele vysávač, ale aj vysávač, čo máte doma, by vám mal dôkladne povysávať aj toto miesto, na ktoré pri vysávaní zabúdame. Pavučiny, ale aj chumáče prachu sa nachádzajú v kútoch, ale aj za nábytkom v miestnosti. Kúty pravidelne vysávajte a raz za čas si odsuňte nábytok a povysávajte špeciálnym nadstavcom aj tento priestor.

Priestor pod kuchynskými spotrebičmi na kuchynskej pracovnej doske

Na kuchynskej pracovnej doske máme viaceré kuchynské pomôcky, ale aj spotrebiče. Pri upratovaní by sme nemali zabúdať čistiť aj priestor pod nimi. Najmä pod spotrebičmi nájdete zaschnuté zvyšky potravín, omrvinky. Na umývanie kuchynskej pracovnej dosky použite horúcu vodu zriedenú s octom. Pracovné dosky by sme nemali čistiť agresívnymi chemickými prostriedkami. Stačí nám skvelý pomocník, a to ocot.

Zdroj obrázka:

Autor: Drpixel / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.