Tepovanie kobercov netreba zanedbávať

0 374

Udržovať čistotu tela, ducha aj domu patrí k povinnej výbave každého slušného človeka. Ak sa niektorý zo spomínaných momentov zanedbá, určite to časom spoznáte. Napríklad aj na sedačkách, kobercoch a, konieckoncov, aj na vašom zdraví.

Koberec patrí k funkčným aj estetickým častiam interiéru, preto je dobré sa oň starať. Vysávanie 3krát do týždňa na taký lapač prachu a nečistôt ale nestačí. Zariadenie vášho interiéru potrebuje viac, oveľa viac. Čistenie do hĺbky, ktoré zabezpečí tepovanie kobercov a sedačiek vo vašom meste.  Túto službu sa oplatí vyhľadať.

Tepovanie kobercov
Tepovanie kobercov

Čo všetko sa tepovaním odstráni?

Koberec, ale aj sedací nábytok, pôsobí doslova ako huba, ktorá do seba nasaje takmer všetko, s čím príde do styku. Okrem prachu, vizuálnych nečistôt a škvŕn sa môžu neželanou súčasťou doplnkov interiéru stať aj pachy z kuchyne, zvierat, tiel ľudí či cigariet. Áno, aj toto dokážu koberce so sedačkami pohltiť. Je to pre vás dostatočný dôvod, prečo neodkladať tepovanie na budúcu sezónu? Objednajte si tepovanie v Poprade či inom meste na Slovensku a riešte veci včas.

Kedy sa rozhodnúť pre tepovanie?

Na otázku „Ako často je potrebné tepovať?“ neexistuje jednoznačná odpoveď. Netreba však čakať na prvé škvrny či naozaj neznesiteľný zápach. To už sú chvíle, kedy tepovaním situáciu hasíte na poslednú chvíľu. Najhorší nepriateľ je totiž ten, ktorého nepoznáte, nevidíte. A to presne platí pre prach a roztoče, ktoré sa v sedačkách a kobercoch radi ukrývajú. Pred tepovaním sa ešte oplatí zohľadniť aj to, ako často a veľmi je materiál vyťažený. Tak či onak, tepujte minimálne raz ročne, v prípade veľmi namáhaných kobercov či sedačiek aj častejšie.

Spôsoby tepovania

Tepovanie sa dá riešiť aj v domácich podmienkach. Najčastejšie sa jedná o tepovanie na mokro, kedy sa koberec najskôr vysatím zbaví najhrubších nečistôt, aby sa naň následne mohol naniesť prípravok na tepovanie. Ak si ale na tepovanie neveríte a máte doma drahé koberce či sedacie súpravy, doporučujeme kliknúť na Tepujem.sk a objednať si profesionálne čistenie s prípravkami a modernou technikou. Predĺžte správnym tepovaním životnosť vašich kobercov a sedačiek.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.