Tapety sú in! Prečo sa oplatí mať ich na stene?

0 737

Tapety. Pre mnohých je to len závan čias dávno minulých, v ktorých majú pôvod mnohé mýty a nepravdy, ktoré kazia povesť aj moderným tapetám. Všetko sa vyvíja a ani tapety už nie sú také ako predtým. Sú oveľa kvalitnejšie.

Trvanlivosť

Bežnou je mylná predstava, že tapety nie sú odolné a často sa trhajú. To bývalo, ak boli vyrobené z krehkého papiera, ktorý sa doslova rozpadal pred očami. V súčasnosti sa tapety vyrábajú z rôznych materiálov, ktoré v pohode odolajú skúške časom. Kvalitné tapety vydržia na stene pokojne 5 aj viac rokov. Zatiaľ čo sused bude musieť premaľovávať svoje steny, vy sa môžete tešiť z dobrého stavu vašich tapiet.

Výdrž farieb

Rýchle blednutie farieb bolo jednou z nevýhod, s ktorými sa staré tapety potýkali. Tie novodobé, podobne ako trendy nálepky na stenu do kuchyne, sú však testované, navyše vyrábané modernými technológiami tak, aby boli čo najviac rezistentné voči pôsobeniu slnka prachu. Aj preto sa o výdrž farieb na tapetách nemusíte obávať, vydržia dlhú dobu a nevyblednú ani čistením.

Nálepka na stenu Druhy vín 100x50cm NS3541A_1GD
Nálepka na stenu Druhy vín 100x50cm NS3541A_1GD

Údržba

Je v podstate bezproblémová. Samozrejme, že záleží od použitého materiálu, vo všeobecnosti sa ale dá povedať, že tapety sa dajú ľahko očistiť. Niektoré dokonca pomocou čistiaceho prostriedku. Žeby riešenie problému ako oživiť steny detskej izby? Môžete sa stretnúť aj s tým, že predajcovia tapiet vám poskytnú v rámci svojich služieb údržbu tapiet v istom časovom horizonte.

Nálepka na stenu I love you to the moon 100x50cm NS3420A_1GD
Nálepka na stenu I love you to the moon 100x50cm NS3420A_1GD

Variabilita

Názor, podľa ktorého nástenné farby poskytujú väčšiu rozmanitosť v porovnaní s tapetami, nie je celkom správny. S farbami sa musíte držať jednej vzorovej či farebnej línie, čo u tapiet neplatí, pretože ponúkajú oveľa viac možností – kvetinové a geometrické vzory, farebné koláže, dokonca 3D tapety na stenu do domu sú k dispozícii v tisíckach prevedení. To farby ponúknuť nedokážu.

Fototapeta Modré kocky 3D 368x248cm FT3731A_8B

Kvalita stien

Mnohí po tapetách nesiahnu z dôvodu predsudkov. Že steny vyžadujú pre inštaláciu tapiet plynulú textúru? Nemusia byť extra hladké, ani nepotrebujú ďalšie úpravy. Stačí, ak sú pripravené rovnakým spôsobom ako pred maľovaním.

Že sa pod tapetami množia termity a baktérie? Moderné tapety sú vyrobené z vinylu a iných materiálov, odolných voči hmyzu a baktériám. V skutočnosti proti nim pôsobia ako ochranný štít.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.