Spoznajte hodinky o japonského majstra

0 56

- Advertisement -

Japonské stroje sú známe svojou kvalitou. A nielen stroje, ale aj samotní Japonci sú známi svojou precíznosťou a motiváciou sa neustále posúvať vpred. Japonský sushi majster Yiro razí filozofiu, že deň, keď ste niečo nezlepšili, neurobili krok vpred, je dňom zbytočným. A pod to sa ochotne podpíše drvivá väčšina Japoncov. Je zaujímavé preniknúť do japonskej mentality, v ktorej je za najväčší neúspech považované zlyhanie seba samého. Aj preto sú autá, počítače, fotoaparáty, kalkulačky a hodinky z Japonska také kvalitné. Dôkazom toho je aj značka Casio.

Od fajky k hodinkám

Značka Casio vznikla v Tokiu v roku 1946 a založil ju jeden veľmi cieľavedomý Japonec s meno Kashio. Keď nazvete firmu svojim menom, prípadný neúspech bude veľkým sklamaním a hlavne zlyhaním. A to si v Japonsku nemôže predsa nikto dovoliť. Je zaujímavé, aký prvý výrobok predstavil Kashio. Skúste si tipnúť, čo ako prvé vyrobila spoločnosť známa špičkovými hodinkami a kalkulačkami. Bol to prsteň na cigaretu. Mohli ste fajčiť a zároveň používať obe ruky naplno. A už táto „fajka“ zožala veľký úspech. Prvé kalkulačky prišli až o desať rokov neskôr.

Spojenie dvoch vlajkových lodí do jednej

Prvé G-Shock hodinky prišli až v roku 1983. A zožali ešte väčší úspech ako fajka Casio. Prekvapivo. Netrvalo dlho a Casio spojilo svoje dva výrobky, na ktoré bolo najviac hrdé, do jedného. Hodinky s kalkulačkou. Veľký hit, po ktorom túžilo každé dieťa a vlastne každý. Bol to prelomový výrobok. Dnes hodinky Casio prežívajú veľké obrodenie vďaka módnym bloggerom, ktorí z retro hodiniek urobili módny trend. Chcete aj vy nové hodinky Casio?

Pestrá ponuka hodiniek

Casio neostalo iba pri digitálnych hodinkách. V ich ponuke nájdete elegantný štýl, športové hodinky, jednoduché kúsky ale aj spomínané hodinky s kalkulačkou. Nájdite aj vy svojho favorita z dielne tohto japonského majstra a nikdy nemeškajte. Chcem zobraziť ponuku.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.