Sadnite si na modulárnu sedačku a užívajte zdravé pohodlie

0 548

Aj keď je sedavá poloha pre naše telo neprirodzená, svoje pohodlie si bez dobre vybratej sedačky nevieme predstaviť. Miestnosť, v ktorej bude táto časť nábytku uložená, by mala byť dekoráciou a pýchou majiteľov.

Ak máte problémy s výberom dizajnu, skúste voliť modely, ktoré majú jednoduchý tvar a monotónne čalúnenie. Dajú sa jednoducho kombinovať a pohodlne využívať na rôzne účely. Oveľa dôležitejší je niekedy ale správny tvar, od ktorého potom závisí aj optimálna dĺžka polohy v sede. Viete, v akom časovom intervale je sedenie zdravé? Kedy je aký typ správny z hľadiska ergonómie? Postupným čítaním sa všetko dôležité určite dozviete.

Pri nesprávnom sedení trpí rovnováha chrbtice

Väčšinu času strávime pri stole, počítači, televízii a jazde v aute. Všetko na sedačke, stoličke alebo kresle. Tým je ale silne otrasená rovnováha našej chrbtice. Nesprávne sedenie na stoličke oslabuje svaly chrbtice a panvy, zhoršuje krvný obeh, ktorý spôsobuje mnohé ochorenia spojené s pohybovým systémom.

Chrbtica je veľká masívna kosť. Keď sedíme v nepohodlnej polohe, pôsobíme na stavce, čo vedie ku kompresii. V dôsledku toho sa chrbtica zmenšuje a zostáva v tejto polohe počas sedenia pod nesprávnym tlakom.

Každodenné poranenia chrbtice pri sedení v nesprávnej polohe vedú potom k tomu, že stavce sa začnú deformovať, medzistavcový disk a chrupavka sa stávajú tenšou a prvé praskliny na stavcoch vedú k osteochondróze. Pri dlhšom vystavení sa samotná chrupavka zničí.

Riešením môžu byť modulárne sedačky

Ani v neustálom stoji fungovať nedokážeme. Optimálnym riešením by preto mohla byť vhodná kombinácia týchto polôh v správnom časovom intervale. Ak máte sedavé zamestnanie, po dvoch hodinách sa postavte a urobte si pauzu v podobe krátkej prechádzky.

Riešením môže byť aj štýlová modulárna sedačka. V mnohých prípadoch ide pri návrhu týchto doplnkov najmä o ergonómiu. Výhodou modulárnych sedačiek však je, že sa prispôsobujú telu a zároveň aj konkrétnemu priestoru. Môžete si vybrať pohodlné sedenie pre rôzne špecifické priestory, udalosť a samozrejme aj podľa osobného štýlu, všetko si jednoducho vymodelujete podľa svojej potreby.

Môžete ich zvoliť do bytu, v ktorom si chcete navodiť atmosféru klubu, do reštaurácie, firmy alebo na iné verejné či súkromné účely. Čo sa týka estetiky a dizajnu, sú silnou konkurenciou na trhu, ktorý sa na takto špecifické, pohodlné a zdravé sedenie zameriava.

Nastavte a vyberte si správnu výšku sedačky

Keď sedíme na stoličke, nohy by sa mali úplne dotýkať podlahy. Skontrolujte preto, či je výška kresla nastavená tak, aby bol uhol ohnutých chodidiel bol 90 stupňov. Vysoké sedadlá spôsobujú stlačenie horného povrchu stehna a nízke stoličky vedú naopak k nestabilite nohy. Preto existuje túžba neustále usporadúvať nohy pri hľadaní správnej podpory.

Skúste mať vystretý chrbát

Aj keď vieme, že to nemusí byť vždy pohodlné, nikdy sa zbytočne nenakláňajte dopredu ani dozadu. Ramená by mali byť nastavené tak, aby lopatky smerovali proti sebe. Brucho by malo byť zastrčené. Navyše, takto napnuté svalstvo dokonale aktivuje svaly a postupne ich dáva do správneho tónu. Okrem toho, takáto kontrola brušných svalov vám pomáha zlepšiť aj trávenie.

Aby ste si pri sedení naozaj odpočinuli a vaše telo malo tú najväčšiu oporu a stabilitu, vyberte si správne modulárne sedačky, ktorých dizajn vás veľmi milo prekvapí. Výber je naozaj široký a pestrý.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.