Zrkadlové fólie na okná: Môžete vďaka nim získať v interiéri viac tepla?

0 805

Jednosmerný zrkadlový film na okne vášho domu alebo aj bytu je fantastický spôsob, ako získať na jednej strane súkromie a ovládať pohľad cez toto presklenie. Je však možné vďaka tejto špeciálnej fólii získať v interiéri aj viac tepla? O si viac ale povieme v nasledujúcom článku.

Existujú rôzne typy, odtiene a triedy takejto fólie. Jedná sa o jednoduchý doplnok, ktorý sa pravidelne používa v kanceláriách, prijímacích priestoroch, moderných chatách a dokonca už aj v domácnosti. Sú za tým dokonalé vlastnosti zrkadlovej fólie a jej všestranné využitie.

Fólia, ktorá vás ochráni pred zvedavými pohľadmi susedov

Dokonalú nepriehľadnosť vašich okien po použití tejto fólie vám zaručí špeciálna mikrovrstva kovu. Nemusíte sa ale obávať tmy, v interiéri budete mať napriek zrkadlovému efektu stále rovnaké prirodzené denné svetlo. Z vonkajšej strany sa ale k vám domov už žiadny zvedavý pohľad potom nedostane.

Veľkým plusom je aj odrážanie slnečných lúčov, ktoré tak zbytočne oblasť okenných tabúľ neprehrejú. Aj pre tieto vlastnosti sa veľmi dobre využívajú najmä na väčších a strešných oknách.

Dokonalé súkromie počas dňa

Vo všeobecnosti platí, že čím väčší je rozdiel vo svetle medzi oboma stranami, tým silnejší bude zrkadlový efekt. Pri inštalácii do vonkajšieho okna je zvonka a počas dňa zvyčajne jasnejšie, a preto vidíte zrkadlo. Večer, keď v interiéri uvedieme do prevádzky umelé osvetlenie, jasnejšie bude vnútri a zrkadlový efekt budete mať pri pohľade na okno z konkrétnej izby. Takto máte teda chránené súkromie najmä počas dňa.

Jedinečné vlastnosti

Ak vám nič nehovoria rolety a žalúzie, ktoré slúžia na dokonalé zatienenie a ochranu súkromia, toto riešenie je ideálne. Poskytuje ochranu a redukciu pred tepelným a UV žiarením. Ostré slnko nemá jednoducho žiadnu šancu. Ak by sa náhodou sklenená časť nedopatrením poškodila alebo rozbila, z časti ostáva pohromade. Rovnako dobre vám poslúži aj v zime, pretože fólia na okne odráža časť tepla naspäť do miestnosti.

Možno máte strach o údržbu takto upraveného okna, nemusíte! Tá je naozaj jednoduchá a bezproblémová. Nehovoriac o tom, že vaše okná tak budú viac odolnejšie proti mechanickému poškodeniu, ako je napríklad poškriabanie. No a samozrejme o elegantnom doplnení vzhľadu vašej stavby nemusíme ani hovoriť. Vaše okná budú naozaj moderné.

Ak už dlhodobo túžite po súkromí aj počas dňa, chcete mať čo najviac pohodlia a moderné okná, vyskúšajte tieto fólie, ktoré môžu ovplyvniť aj aktuálnu teplotu vo vašom interiéri.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.