Premýšľate nad kvalitnou a modernou podlahou? Vyberte si anhydritový poter

0 520

Výber kvalitnej podlahy je dôležitým rozhodnutím pri každej novej stavbe alebo rekonštrukcii. Rovnako dôležitá je však aj voľba samotného podkladu alebo poteru, ktorý dodá finálnemu výsledku ten správny efekt. V dnešnej dobe plnej nových trendov je nespočetné množstvo druhov podláh a poterov.

Jedným z nich je aj anhydritový poter, ktorý je ideálnou voľbou, najmä pokiaľ máte vo vašom dome podlahové vykurovanie a radi chodíte bosí.

Anhydritový poter alebo tzv. liata podlaha

Častokrát sa pri anhydritovom potere stretávame aj so slangovejším názvom, ktorým je tzv. liata podlaha. Realizuje sa ako jeden celok a preto sa stáva čoraz viac populárnejšou možnosťou. Dokáže zjednotiť priestor a vizuálny výsledok pôsobí moderne a trendovo.

Na výber je široká škála farieb a vzorov, vďaka čomu si aj najnáročnejší klient dokáže nájsť svojho favorita. Kedysi patril takýto poter len do veľkých výrobných hál, dnes zdobí kvalitná liata podlaha desiatky moderných domácností. Okrem iných, jej najväčšou pozitívnou vlastnosťou je, žemá veľmi vysokú pevnosť a vytvára dokonale rovnú plochu zároveň.

Prečo ju uprednostniť?

Pokiaľ premýšľate nad novou podlahou do svojho bytu alebo domu a stále sa neviete rozhodnúť, či je anhydritový poter správnou voľbou, určite neváhajte. O to viac sa to týka domácností, v ktorých je podlahové kúrenie.

Anhydritový poter je najlepším a najvhodnejším riešením pre aplikáciu na podlahové kúrenie. Keďže sa podlaha vylieva priamo na poter, ktorý býva zvyčajne vysoký len niekoľko milimetrov, teplo budete cítiť do pár sekúnd. Preto, pokiaľ milujete teplé vykúrené podlahy, sedávate na zemi alebo  často chodíte doma bosí, liata podlaha je pre vás to pravé riešenie.

Zdroj obrázka:makasana photo/Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.