Jarné upratovanie bez chémie

0 531

Hygienicky čistý domov je snahou každej gazdinky. Pre dokonalý pocit čistoty však často siahame po najrôznejších chemických čističoch, bielidlách či leštidlách, ktoré nielenže škodia nám a prírode, ale taktiež zaťažujú našu peňaženku. Jednoduchým riešením je zaviesť doma osvedčené čistiace postupy našich babičiek alebo naopak zvoliť moderné vychytávky, ktoré postačia samé o sebe, bez toho aby sme museli používať nadbytočné detergenty.

Klasické upratovacie prostriedky často obsahujú škodlivé látky, ako sú fosfáty, ropné deriváty, chlór a mnohé ďalšie. Väčšina z nich má z dlhodobého hľadiska nepriaznivý vplyv na naše zdravie, pretože môžu spôsobiť alergie a kožné problémy. Až 99 % týchto prípravkov sa v prírode nedokáže rozložiť, čo má výrazne negatívny dopad na naše životné prostredie. Našťastie upratovať sa dá aj ekologickejším spôsobom.

Na prvé zotretie

Rovnako ako pri veľkom upratovaní, tak aj pri tom každodennom, je dobré začať vytretím všetkých plôch. Tým sa zbavíte drobných nečistôt, a ak chcete mať domácnosť aj hygienicky čistú bez použitia chemických preparátov, zvoľte ocot zmiešaný s vodou. Čím viac špiny, tým pridáme viac octu. Ak nechcete riešiť ideálny pomer oboch zložiek, jednoznačne siahnite po mikrohandričke Vileda Ultra Fresh. Pretože tej na pomoc stačí len obyčajná voda! „Tenké mikrovlákna fyzicky perfektne priľnú k umývanému povrchu, kde zachytia nečistoty a viac než 99 % baktérií, ktoré odstránia bez nutnosti použitia chemikálií. Handrička taktiež obsahuje antibakteriálnu zložku chlorid strieborný, ktorá zabraňuje rastu baktérií v handričke a tým aj vzniku nepríjemného zápachu,vysvetľuje funkčnosť Ing. Jiří Krechler, odborník značky Vileda.

Rodina na čistej podlahe

Okná bez jedinej šmuhy

S jarným upratovaním prichádza na rad umývanie okien. Ak ich túžite mať čisté a bez jedinej šmuhy, zvoľte alkoholové čističe. Môžete si ich sami doma namiešať z liehu, octa a vody (všetko v rovnakom pomere). Ak chcete byť eko, vynechajte lieh a na leštenie použite špeciálnu handričku. Handričky voľte z mikrovlákna, pretože nepúšťajú malé nitky, poradia si aj s drobnými nečistotami a uľahčujú leštenie.

Poriadne od podlahy

Väčšina doma vyrobených čistiacich prostriedkov sa dá použiť univerzálne na všetky typy povrchov, okrem podláh. Ocot a sóda môžu na podlahy pôsobiť agresívne a spôsobiť tak poškodenie. Našťastie, v dnešnej dobe môžete podlahy čistiť len s pomocou obyčajnej vody. Stačí si k tomu len vybrať ten správny mop. Ultramax mop Microfibre 2v1 si vďaka dvom druhom vlákien poradí s akoukoľvek nečistotou. Mikroaktívne vlákna pohltia a vytrú mastnotu aj šmuhy a abrazívne vlákna odstránia zaschnuté nečistoty. Naviac s týmto pomocníkom zvládnete odstrániť až 99 % baktérií a vírusov* bez použitia saponátov. Pre absolútnu istotu čistej domácnosti používajte parné mopy. „Ich najväčšou výhodou je, že horúca para dokáže odstrániť až 99,9 % baktérií, ktoré na rozdiel od mopov z mikrovlákna nielen odstráni, ale aj zabije. Zvládne to pritom bez akýchkoľvek čistiacich prostriedkov,“ dopĺňa Ing. Jiří Krechler, odborník značky Vileda.

Tip: Praktické pomocníčky

Mikrohandričky Ultra Fresh 2+1 by nemali chýbať v žiadnej domácnosti. Dajú sa používať suché na utieranie prachu alebo navlhčené všade tam, kde len treba. Nezanechávajú žiadne šmuhy, chĺpky ani nepoškriabu váš obľúbený kus nábytku. Vďaka tomu, že obsahujú mikrovlákna, vedia z povrchu odstrániť baktérie, a to len s pomocou vody. V praxi to znamená, že tenké mikrovlákna fyzicky perfektne priľnú k čistenej ploche, kde zachytia nečistoty a viac než 99 % baktérií, bez nutnosti použitia čistiacich prostriedkov. Handričky naviac obsahujú antibakteriálnu zložku chlorid strieborný, ktorá zabraňuje rastu baktérií a tým aj vzniku nepríjemného zápachu. Ďalším neprehliadnuteľným benefitom je vysoká savosť. Určite vás poteší to, že ich môžete opakovane prať v práčke, pričom schnú až 2 krát rýchlejšie než bavlna.

Mikrohandričky Ultra Fresh 2+1 zvíťazili v kategórii „Upratovacie potreby“ Voľby spotrebiteľov 2020.

K dostaniu od 3,10 EUR.

Viac informácií nájdete na www.vileda.sk

Víťaz spomedzi mopov

Ultramat XL Turbo urýchľuje a zefektívňuje upratovanie všetkých typov tvrdých podláh. Špeciálny návlek umývacej hlavice obsahuje 2 druhy vlákien. Mikroaktívne vlákna pohltia mastnotu a abrazívne vlákna odstránia aj zaschnuté nečistoty. Naviac mikrovlákna dokážu odstrániť až 99 % baktérií a vírusov* z podlahy, a to len s pomocou vody! A pretože je rozmer hlavice oproti štandardnému Ultramatu Turbo o 20 % väčší, upratovanie budete mať skôr za sebou.

Plochý mop Utramat XL Turbo zvíťazil v kategórii „Mopy“ vo Voľbe spotrebiteľov 2020.

Plochý mop Utramat XL Turbo je k dostaniu od 47,99 EUR.

Viac informácií nájdete na www.vileda.sk

*Odstraňuje baktérie E.coli, zlatého stafylokoka a bovinný koronavírus z drevených podláh a keramických dlaždíc. Testované externým laboratóriom.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.