Potrebujete nový fén? A čo tak vyskúšať Dyson?

0 581

Firma Dyson už neraz dokázala, že je expertom vo vývoji nielen vysávačov, ale aj spotrebičov, ktoré využívajú akékoľvek prúdenie vzduchu. Teraz svoje skúsenosti zužitkovali a využili na vývoj špičkového fénu. Prečo si kúpiť fén Dyson? Pokračujte v čítaní.

História fénov Dyson

Začalo to veľmi podobne, ako s prvým bezvreckový vysávačom od tejto firmy. James Dyson si všimol, že sušiče vlasov sa vlastne od 60. rokov minulého storočia dizajnovo vôbec nezmenili, sú často hlučné a nevyvážené. Teplo z týchto fénov vlasom škodí a zbytočne ich vysušuje. A tak sa tento krát zameral na sušiče vlasov a rozhodol sa v nich urobiť revolúciu. V anglickom Malmesbury vzniklo veľmi zvláštne vlasové laboratórium, kde tým konštruktérov navrhoval, testoval a hlavne vylepšoval rôzne prototypy úplne unikátneho fénu.

Počas testovania týchto prototypov spoločnosť Dyson kúpila cez 1600 km pramienkov pravých vlasov na výskum ich štruktúry. Týmto nákupom Dyson spôsobil globálny nedostatok vlasov na trhu. Na celý vývoj a testovania dohliadal britský renomovaný kaderník Akin Konizi.

Na rad prichádza unikátny fén Dyson

O 50 mesiacov neskôr a nespočet prototypov, ktoré testovali, nakoniec v apríli 2016 predstavil James Dyson v Tokiu svoj nový fén. Neprehliadnuteľný ružovo-šedý fén pripomínal skôr futuristické zariadenie zo sci-fi filmov než fén, ktorý je vhodný na dennodenné používanie. Presne o to sa vo firme Dyson usilovali vytvoriť. Každá maličkosť na tomto féne je do detailu premyslená, neobvyklý dizajn je krásny, zaujímavý, a nielen to – je aj funkčný!

Prečo si Dyson zamilujete

Jednou z funkcií je rýchlosť vysúšania vlasov. V Dysone sa pokúšali vymyslieť taký spôsob vysúšania, aby zabránili presúšaniu extrémnou teplotou (už teploty nad 150°C môžu mokré vlasy nenávratne poškodiť). Museli prísť na taký spôsob vysúšania, aby vzduchu prúdil dostatočne rýchlo. Ich špeciálne vyvinutý malý motor dokáže nahnať prúd vzduchu rýchlosťou až 13 litrov za sekundu a ďalší vzduch je nasávaný práve kruhovým otvorom v hlavici fénu, preto prúd vzduchu, ktorý pôsobí na vlasy dosahuje až 41 litrov za sekundu.

Vďaka nevšednému vzhľadu je fén tiež ľahký a vyvážený, pri dlhšom používaní sa vám nebude zdať v ruke ťažký. Ďalším veľkým plusom u tohto fénu je jeho hlučnosť. Motor fénu je o niečo tichší, než bežné motory, a hlavne pracuje na inej frekvencii, ktorá pre ľudské uši nie je počuteľná. Motor môžete regulovať a silu vysúšania vlasov nastaviť v troch rôznych rýchlostiach – na rýchle sušenie, rovnomerné sušenie a styling. Úplne jednoducho tak môžete nastaviť aj teplotu vzduchu – 100°C, 80°C, 60°C a 28°C.

Ako funguje Dyson Supersonic v praxi?

Všetko čo sme uviedli vyššie znie veľmi pekne ale čo v praxi? Nie je predsa nič jednoduchšie než si fén vyskúšať na vlastnej koži. A my sme túto možnosť dostali. A výsledkom je naše nadšenie a, že Dyson Supersonic splnil všetko to, čo sľúbil! Sušenie vlasov je skutočne rýchle a efektívne. Aj husté vlasov s dĺžkou do polovice chrbta dokáže vysušiť už za približne 4 až 5 minút. Bežne predávané fény sa k tomuto času ani nepriblížia, a sušenie trvá zhruba trojnásobok času čo fénu od Dyson.

Fén Dyson
Fén Dyson

Rýchle, ale bezpečné sušenie bez poškodenia

I napriek tomu, že dokáže vysušiť vlasy za takto rekordný čas, vlasy nepoškodzuje a nehrozí im presúšanie ani iné tepelné poškodenie. Fén po celú dobu kontroluje teplotu prúdenia vzduchu, a to až 20x za sekundu a v prípade, že by sa zvýšila, tak si ju sám reguluje. Vďaka tomu sú vlasy zdravé, nepraskajú, udržujú si svoju prirodzenú vlhkosť, sú viac pružné a netvoria sa v nich póry. Vlasy sú krásne lesklé a vďaka prirodzenej ionizácií aj uhladené.

Dyson Supersonic sa tiež úspešne zbavil jednej neresti, ktorú majú bežné fény na trhu, a tou je mriežka cez ktorú motor nasaje dlhé vlasy a dochádza tak k nepríjemné zápachu spálených vlasov. Toto avšak u Dysonu nehrozí. Vývojári to v Dysonu vymysleli veľmi šikovne – motor umiestnili do rukoväte a vzduch je nasávaný spodnou stranou fénu, ktorá je navyše krytá jemným filtrom.

K fénu je skutočne mnoho príslušenstva

K fénu tiež získate rôzne príslušenstvo. Máte možnosť si vybrať z troch nástavcov na sušenie a styling – difuzér na rovnomerné sušenie vlasov a na tvorbu krásnych vĺn bez krepatenia vlasov, smerovacia tryska na sušenie a tvarovanie hladkých účesov a stylingový koncentrátor na presné tvarovanie účesov.

K fénu si môžete prikúpiť aj nástavec na šetrné sušenie jemných vlasov, profesionálny stylingový koncentrátor a nástavec so širokými zubami na tvarovanie vlniacich sa vlasov. Všetky nástavce majú špeciálne upravený povrch, vďaka ktorému zostávajú vlasy aj pri stylingu s najvyššie nastavenou teplotou chladné a nepríjemné spálenie tváre alebo rúk o nástavec je už minulosťou. Navyše sú nástavce vybavené magnetom na uchytenie k fénu, ich výmena je vo finále rýchla a jednoduchá bez rizika poškodenia.

Konkurencia neexistuje

Tento fén rozhodne nemá na trhu konkurenciu! Okrem jeho unikátneho dizajnu, ktorý môže byť ozdobou vaše kúpeľne, nás nadchol hlavne tým, že vlasy po sušení sú skutočne lesklé, krásne a zdravo pôsobiace. Sušenie vlasov netrvá večnosť, priemerná doba sušenia sa skrátila o polovicu. Všetky tieto vylepšenia spôsobili, že fén Dyson Supersonic nielenže ho všetci doma chceme, my ho priam potrebujeme!

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.