Ako zvoliť podlahu do interiéru? Máte pred sebou viac možností

0 405

Rekonštrukcia bytu je spojená s radom otázok, na ktoré musíte nájsť odpoveď, než sa do diela pustíte. Súčasťou modernizácie interiéru býva veľmi často tiež inštalácia novej podlahy, keď tá pôvodná už doslúžila a neposkytuje dobrý pohľad. Lenže aký typ vybrať?

Veľký výber podlahových krytín

Minulosť, keď ste mali na výber len niekoľko možností, je už dávno za nami. Obchody teraz majú pestrý sortiment aj v oblasti podlahových krytín, takže koľkokrát dochádza k paradoxu, keď si zákazníci nemôžu vybrať, pretože sa im páči viac typov. Potom však nie je problém vybaviť podlahu v kuchyni a kúpeľni dlažbou, do obývacej izby dať drevené palubovky a deťom do izieb moderné podlahy z laminátu.

Prečo je laminát taký obľúbený materiál?

Ak uvažujete o podlahovom vykurovaní, ponúka sa laminátová podlaha ako jedna z krytín. Technológia ich výroby pokročila takým smerom, že sú k dispozícii v rade dezénov, napodobňujúcich aj prírodné drevo. Na prvý pohľad ani nespoznáte, že nejde o drevenú podlahu. Laminátové podlahy sú lacnejšie než drevo a ponúkajú výborný pomer ceny a kvality, takže si ich zrejme zaobstarajú aj tí s obmedzeným rozpočtom.

Ak hľadáte vhodnú podlahu pre alergikov, laminát je ideálny. Výborne sa udržuje v čistote, stačí ho pretrieť vlhkou handrou a máte upratané. Výhodou je aj jeho dlhá životnosť a jednoduché pokladanie. Už sám názov napovedá, že podlaha na podklade akoby pláva, nie je potrebné žiadne lepenie. Pokladanie tak veľmi často zvládne aj šikovný domáci majster.

Ako sa rozhodnúť?

Pri rozhodovaní, akú podlahu do svojho bytu zvoliť, budú hrať dôležitú úlohu finančné prostriedky, ktoré budete chcieť minúť. Zrejme sa budete obzerať tiež na to, aké dezény ponúkajú jednotlivé podlahové krytiny a aká je ich dĺžka životnosti. Čím dlhší, tým lepší. Nikto si neobstaráva podlahu len na pár rokov, aby ju potom o chvíľu musel vymeniť za inú.

Akému druhu podláh dávate prednosť vy?

Zdroj obrázka:
PavelShynkarou / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.