Neplaťte zbytočne za prácu. Žalúzie si môžete namontovať sami

0 594

Ak vám ceny žalúzií alebo roliet v slovenských obchodoch pripadajú neúmerne vysoké a hovoríte si, že veľkú časť z ceny určite tvorí doprava a montáž, môžete vyskúšať malú novinku – objednať si iba žalúzie a tie si potom do svojich okien namontovať svojpomocne. Nie je to moc zložité, aj menej zručný človek to zvládne za pár minút a navyše skutočne nejakú tú korunu ušetríte. Ako to teda funguje a čo všetko pre to musíte urobiť?

Bez metra sa nezaobídete

Koncept je u slovenských e-shopov obdobný. Prídete na hlavnú stránku predajcu, vyberiete si typ zatienenia (horizontálne a vertikálne žalúzie, rolety alebo napríklad markízy) a následne zvolíte rozmery. Pri meraní okien vždy berte do úvahy celú plochu skla vrátane gumových tesnení. Ak by ste zadali iba rozmer medzi tesneniami, žalúzia by potom bola príliš malá. Po zadaní rozmerov zvyčajne volíte spôsob ukotvenia (do steny, do stropu), stranu ovládania (vpravo, vľavo) alebo napríklad spôsob preberania. Vždy voľte na základe vašich potrieb.

Farebný svet v hrsti

Pri nákupe žalúzie si samozrejme vyberáte tiež farbu a dizajnové prevedenie. Ak sa v tomto vyžívate, potom pre vás niektoré obchody budú doslova rajom na Zemi. Môžete si totiž vybrať z nepreberného množstva rôznych možností. Lamely môžu byť hladké alebo s vybranou vzorkou, farby hrajú v škále od bielej až po čiernu v desiatkach a stovkách rôznych odtieňov. Tu skutočne platí veta  – vyberie si každý.

Vertikálne žalúzie
Vertikálne žalúzie

Montáž určite zvládnete

Následne si už len necháte žalúzie zaslať k sebe domov (doprava býva zadarmo) a akonáhle k vám dorazí, vezmite do ruky AKU vŕtačku a môžete ísť na vec. Montáž žalúzie alebo rolety nie je nijako zložitá, podrobný návod  nájdete  na stránkach predajcu, ale aj ako súčasť zásielky. Za pár minút nemáte čo robiť a môžete sa radovať zo svojho nového zatienenia. A určite vás pri srdci zahreje pocit, že vás to nestálo veľa peňazí a navyše ste si ho zvládli urobiť úplne sami.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.