Myslite na svojich pracovníkov

0 312

Nie je mnoho podnikateľov alebo šéfov, ktorým záleží na zdraví svojich pracovníkov. Bohužiaľ aj v dnešnej dobe sa vyskytujú prípady kedy pracovný odev a pomôcky, ktoré robotník potrebuje k práci nespĺňajú bezpečnostné a ani iné kritéria. Ak ste sa pri čítaní tohto článku pohoršili, že vy k takým nepatríte a chcete aby vašim zamestnancom nehrozili žiadne úrazy a iné okolnosti vyskytujúce sa pri ich práci, mali by ste im zabezpečiť vhodný pracovný odev a náležité pracovné nástroje.

Možno ako zamestnávateľ ste sa nikdy nezamýšľali nad tým, že aj montérky by mali byť pre tých, ktorí ich nosia pohodlné. A možno ste sa nad tým zamýšľali a chcete pre svojich pracovníkov to najlepšie. Tento pracovný odev však okrem toho, že je pohodlný, musí spĺňať aj funkčnosť a ochrannú funkciu. Čiže odolný materiál a dosť vreciek by mali byť samozrejmosťou každého dobrého pracovného odevu. Samozrejme ďalšie funkcie závisia hlavne na tom kde sa pracovník, ktorý daný pracovný odev nosí, bude pohybovať a kde bude vykonávať svoju prácu. Samozrejme, že murárom stačí ak ich odev funkčný, ľahko udržiavateľný a tkanina bude najodolnejšia voči zašpineniu. Zrak si pri nebezpečných profesiách musíte strážiť ostražitejšie a preto vy ako šéf myslite na zrak pracovníkov.

Ešte väčšmi dôležité ako dobre vykonaná práca je v prvom rade zdravie pracovníkov. Je jedno či pracujú na stavbe domu, alebo s chemickými látkami, zdravie máme iba jedno a treba si ho vážiť. Každý zamestnávateľ, ktorý vie, že jeho robotníci pracujú v nebezpečných podmienkach a môžu niečo vdýchnuť, či už nadmerné množstvo prachu alebo nejakej kyseliny, by im mal zaobstarať respirátory. Tie ochránia vašich pracovníkov pred nástrahami počas práce v ovzduší.

Foto By: Julien Belli

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.