Kuchyne do každej domácnosti

0 335

V súčasnom období kuchyne už nie sú len miestom na prípravu stravy. Predstavujú priestor pre celú rodinu, spoločenský priestor, kde sa stretáva rodina aj priatelia. Tento fakt má obrovský vplyv na charakter dnešnej kuchyne. Kuchyne sú otvorené, prepojené s jedálenským priestorom a obývačkou. Veľmi obľúbeným sa stali kuchynské ostrovčeky doplnené barovými stoličkami. Dnes sa kuchyňa vníma ako súčasť celkového interiéru, preto by jej dizajn mal korešpondovať s ostatným zariadením a vytvárať kompaktný priestor. Jej vzhľad je čoraz viac elegantnejší a exkluzívnejší, dôraz sa nekladie na kuchyňu ako celok, ale na kuchyňu ako súčasť celkového interiéru.

Moderná kuchyňa predstavuje priestor pre celú rodinu a myslíme tým aj deti. Mala by byť navrhnutá tak, aby vytvárala priestor na hranie pre deti, kým sú malé, ale aj priestor, kde si deti budú môcť robiť domáce úlohy, keď vyrastú a byť tak nablízku mamy. Práve na tento účel slúžia kuchynské ostrovy, ktoré vytvárajú miesto na písanie úloh, ale aj na realizáciu rôznych pomocných úloh ako zdobenie koláčikov, krájanie zeleniny a podobne.

Zo svetových dizajnérov k nám postupne prichádzajú nové trendy aj v oblasti kuchýň. Je ním dizajn kuchyne, kde sa vrchné skrinky vypúšťajú a nahrádza ich dlhá otvorená polica. Je vhodná na umiestnenie dekorácií ale aj kuchynských pomôcok a dizajnového riadu. Veľký dôraz sa kladie na výber jedálenského stola, ktorý predstavuje najdôležitejší kus nábytku v danom priestore.

jedalensky-stol-braccato-ikuchyne-sk

Najdominantnejším materiálom ostáva drevo, dôraz sa kladie na kvalitu a hlavne trvácnosť a odolnosť. A tieto aspekty najlepšie spĺňa drevo masívne. Obľúbeným materiálom u bytových architektov ostáva teda drevo, ale aj keramika a kameň. Jedná sa o prírodné materiály, ktoré sa častokrát umiestňujú aj v surovom neopracovanom štýle. Práve kombinácia tohto štýlu s elegantnými vysokolesklými prvkami vytvára jedinečné netradičné súhry materiálov, dizajnov a štýlu.

Dôležitou súčasťou kuchýň sú aj osvetlenia, dôraz sa kladie na dostatočné osvetlenie pracovného priestoru doplnený efektnými doplnkovými závesnými svetlami.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.