Skúste týchto 5 netradičných čistiacich prostriedkov

0 113

Aj vy máte také chvíle, že zrazu dostanete neodolateľnú chuť upratovať? Zrejme nie, ani my to nepoznáme. Ale naopak poznáme niekoľko tipov na domáce čistiace prostriedky, ktoré môžete použiť v prípade, že tie chemické vám došli. Možno budete prekvapený, čo všetko vám pomôže vyčistiť taký kečup, ryža či Coca-cola. Presvedčte sa sami.

1. Kečup

Aj keď tento geniálny paradajkový vynález je postrach nášho oblečenia, v kuchyni či pri dodávaní lesku vašim šperkom si ho nebudete vedieť vynachváliť. Máte medený hrniec alebo panvicu s pripáleným jedlom a bojíte sa, že by ste ich drôtenkou poškriabali? Dajte si kečup na vlhkú handričku a krúživými pohybmi zbavíte váš kuchynský riad všetkých nečistôt.

shutterstock_1281333472

2. Biely chlieb

Máte aj vy doma originálny obraz, na ktorý sa bojíte siahnuť? To je skvelé, ale prach so sadaním na obraz problém nemá. Určite ho však neumývajte vlhkou handričkou, obraz by ste mohli poškodiť. Namiesto toho pritlačte na postihnuté miesta mäkký biely chlieb a prach sa naň prilepí. Okrem toho ho rovnako môžete použiť na rozbité črepiny skla – zachytí aj tie, ktoré nevidíte.

3. Káva

Čerstvú mletú kávu môžete využiť dvomi spôsobmi – vydrhnete ňou pripálený plech alebo špinavý šporák, a zároveň ju môžete využiť ako skvelý pohlcovač pachu. Jednoducho je nasypte do misky, dajte do chladničky a po pár dňoch vás zbaví akéhokoľvek zápachu.

4. Ryža

Večný problém váz alebo fľašiek – bez špeciálnej kefy ich nevyčistíte. Teda, ak nepoznáte tento trik. Do fľaše/vázy nasypte za hrsť suchej ryže, pridajte trochu teplej (nie horúcej) vody, vrch zapchajte palcom alebo vrchnákom a poriadne pretrepte. Takto vyčistíte ťažko dostupné miesta aj bez kefy na fľaše.

5. Coca-cola

Coca-cola je univerzálny čistiť. Zvládne prakticky čokoľvek. Môžete s ňou dať do poriadku pekáč, odstránite ňou hrdzu, ale zároveň funguje ako prípravok na čistenie toaletnej misy. Vyskúšajte a budete neveriacky krútiť hlavou, prečo ste ju doteraz pili a nepoužívali na čistenie v domácnosti.

Máte aj vy podobné tipy na netradičné čistiace prostriedky? Podeľte sa o ne s nami.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.