Ktorým výškovým prácam by ste sa nemali vyhýbať, ak bývate v rodinnom dome?

0 256

Viacerí záhradkári sa už nevedeli dočkať obdobia, kedy si budú môcť sadiť zeleninu na záhradky. Prípravu pôdy a sadenie má už ale väčšina ľudí za sebou. Keďže k nám ešte letné teploty nedorazili, využite príjemné jarné počasie na výškové práce.

Ktorým výškovým prácam by ste sa ale nemali vyhýbať, ak bývate v rodinnom dome?

Montáž hrotov proti vtákom

S príchodom teplých dní k nám prichádzajú vtáci z teplých krajín. Lastovičky, belorítky, ale aj iné vtáctvo hľadá miesto na hniezdenie a neraz si vyberajú práve rodinné domy s modernými a novými fasádami. Ak ste nedávno robili novú fasádu, určite by sa vám nepáčilo, keby vtáctvo hniezdilo práve na vašom dome. Ak chcete vtáctvo odradiť od hniezdenia na vašom dome, odporúčame vám kúpiť si nové hroty proti vtákom, ktoré je potrebné namontovať na miesta, kde vám pominulé roky vtáctvo chcelo hniezdiť. Montáž nových hrotov proti vtákom zvládnete aj sami. Ak ale máte viacposchodový rodinný dom a bojíte sa, že sa vám to nepodarí dobre namontovať, nájdite si firmu, ktorá sa špecializuje na tieto výškové práce.

Hroty žiadnym spôsobom neohrozia zdravie vtákov. Majú ich len odradiť od pristátia a stavania hniezd.

Údržba bleskozvodov

Tohtoročný máj bol bohatý na zrážky. Leto sa už blíži a s ním aj búrková činnosť. Pred letom je potrebné skontrolovať si stav bleskozvodov. Údržbu bleskozvodov zabezpečuje aj firma zameriavajúca sa na výškové práce. Okrem údržby bleskozvodov vám zabezpečia aj montáž nových bleskozvodov.

Bleskozvody chránia nehnuteľnosť pred nebezpečnými bleskami, ktoré by mohli spôsobiť požiar strechy a tým aj celej nehnuteľnosti.

Spiľovanie stromov

Máte na pozemku nebezpečné stromy, ktoré ohrozujú vaše zdravie, ale aj váš majetok, či majetok vašich susedov? Odporúčame vám čím skôr nebezpečné konáre/ odumreté konáre dať zrezať firme, ktorá má potrebnú techniku na ich odstránenie.

Zdroj obrázka:

Autor:  Evgeniy Zhukov / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.