Kožená posteľ ako vrchol elegancie?

0 314

Koža, materiál, ktorý vo výrobe nábytku neprestane byť nikdy moderný a žiadaný. Legendy hovoria, že prvá kožená pohovka, tzv. „chesterfieldka“, bola vyrobená v Británii už takmer pred 250 rokmi a aj po tomto dlhom čase ju zákazníci stále zbožňujú. Raz darmo, keď je niečo dobré a kvalitné, ľudí to neomrzí ani po vyše dvoch storočiach. S koženým gaučom má skúsenosti každý, ale čo také luxusné postele z kože? Už ste o nich počuli?

Elegancia v spálni

Dominantou spálne je posteľ, je to tak dnes, bolo to tak včera a bude to tak zajtra a navždy. Preto by ste si pri výbere postele mali setsakramentsky dať záležať na tom, aby ste si vybrali dominantu, ktorá nielen spálni dominuje, ale je aj esteticky príťažlivá. Drevom nič nepokazíte, ale ak chcete niečo výnimočné, niečo, čo nenájdete v každej spálni na Slovensku, skúste kožu. Kožené postele dodávajú spálniam nový rozmer, inú dimenziu. Či si vyberiete klasický vzhľad alebo moderný dizajn, nemôžete minúť terč – vždy to bude zásah do čierneho.

Chcete pádne dôvody, prečo by ste si mali vybrať práve koženú posteľ? Okrem výnimočného a príťažlivého vzhľadu je to dlhá životnosť. Kožená posteľ sa neopotrebuje tak rýchlo ako textilná, práve naopak – koža časom mäkne a stáva sa pre vás pohodlnejšou. Keď sa bojíte toho, že koža môže byť len hnedá alebo čierna, zabudnite na to. Na výber máte toľko veľa farieb, že ich všetky ani vaše skúsené oko nespozná.

Koža s kožou

Keď máte v spálni koženú posteľ, v obývačke by to mali byť kožené sedačky. Poznáte to – jednotný štýl, línia, zladenosť, celistvosť. Hoci tieto kúsky nábytku nie sú v jednej miestnosti, zaručí to vášmu domovu tento vzhľad. Bojíte sa, že vám kožený gauč nevydrží dlho? Keď dohliadnete, aby naň celý deň nesvietilo slnko a nebol tesne pri radiátore, vydrží vám dlhé roky. Stačí, ak ho raz do týždňa pretriete vlhkou handričkou, každý polrok naimpregnujete špeciálnym prípravkom a tam vaša starostlivosť o kožu končí. Žiadna veda a aj tak sa vám za to oplatí dlhoročnou životnosťou.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.