Koberec môže byť v detskej izbe šikovným pomocníkom pri hraní

0 343

Koberce nám ponúkajú okrem svojej dizajnovej funkcie aj pocit pohodlia a niektoré môžu byť dokonca nápomocné pri samotnom hraní a podnietiť dieťa aj k interakcii.

Ak zvažujete, či umiestniť koberec do detskej izby, v jeho prospech hovorí viacero benefitov. Nemusí ísť pritom vyložene len o bytový textil rozvrhnutý po celej ploche danej miestnosti, pokojne postačí kusový koberec v kombinácii s drevenou podlahou. Viete, na čo všetko môžu také detské koberce funkčne poslúžiť?

Stávka na bezpečnosť a pohodlie

Určite ste pri plávajúcej podlahe už postrehli, aké výrazne hlučné to s ňou niekedy môže byť. Počas leta ide taktiež často o nemilé a pravidelné skúsenosti s podlahou, ktorá nepríjemne studí. Práve koberec dokáže v detskej izbe okrem pohodlia a tichosti slúžiť navyše aj ako určitá forma ochrany, nakoľko zabraňuje, aby sa dieťaťu šmýkalo a tlmí pády. Tie by boli totiž oveľa bolestivejšie pri dopade na podlahu ako na mäkký bytový textil.

Forma vzdelávania

Pamätáte si ešte na koberec s dopravnou tematikou? Práve taký typ dokáže dieťa priučiť, zabaviť a zároveň mu ponúka hranie s možnosťou interakcie so svojimi rovesníkmi. Tento konkrétny druh môžete nájsť aj v súčasnosti, zároveň sa ale výber rozšíril aj o niekoľko zaujímavých alternatív ako napríklad mapa mesta. Okrem základných funkcií pohodlia, bezpečia a estetiky, umožňuje teda aj ďalšie využitia.

Prispôsobivosť k interiéru

Rôzne farebné sfarbenia a dizajnové spracovania umožňujú zvoliť si tento bytový textil do akejkoľvek miestnosti. Obmedzujúce nie sú ani rozmerové parametre, metrážne koberce sú totiž často vyhľadávaným artiklom. Nemusíte viac pri koberci robiť kompromisy vzhľadom na jeho veľkosť, ale reálne si vyberiete presné rozmery, ktoré skutočne do danej miestnosti potrebujete.

Koberce sú aj naďalej voľbou viacerých domácností a z našich domovov ani tak skoro nezmiznú. V detskej izbe by rozhodne nemali byť koberce výnimkou, ich viacero benefitov si získa priazeň nielen detí, ale aj samotných rodičov.

Zdroj obrázka:
Africa Studio / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.