Ako zabrániť prehrievaniu interiéru v byte?

0 385

Klimatické podmienky sú hlavnou príčinou slabých zím a horúcich liet. Ani ten najskúsenejší meteorológ nevie predpovedať, aké horúce bude toto leto. Je lepšie sa ale vopred pripraviť, ako situáciu podceniť.

Ak chcete zabrániť prehrievaniu interiéru v byte, čo musíte urobiť, aby sa vám to podarilo?

Pomôcť môže zateplenie paneláka

Ovplyvniť prehrievanie interiérových priestorov môže aj zateplenie paneláka. Aj napriek tomu, že vo viacerých mestách sa rozbehol proces zateplovania panelákov, mnohé paneláky ešte stále nemajú schválený projekt zateplovania. Do budúcnosti vám ale môže pomôcť práve zateplovanie. Ak sa panelák nezateplí, panely sa v lete extrémne prehrievajú a potrvá nejaký čas, kým opäť vychladnú. Dôsledkom toho sa teplota v bytoch rapídne zvyšuje.

Vetrajte v správnom čase

Čerstvý vzduch je veľmi dôležitý a platí to aj v letných mesiacoch. V lete však bývajú teploty vysoké aj doobeda, preto sa odporúča vyvetrať v skorých ranných hodinách (ideálne okolo piatej, šiestej hodiny ráno). Odporúčame vetrať aspoň päť- desať minút, aby sa teplý vzduch vymenil za čerstvý zvonku.

Nikdy nevetrajte počas dňa. Vždy ráno po vyvetraní zavrite všetky okná. Ak by ste nechali okná otvorené, aj na mikrovetranie, budete vpúšťať teplý vzduch do interiéru.

Ak ráno nestíhate vyvetrať, odporúčame vetrať až neskoro večer, ideálne po desiatej hodine večer. Vtedy je vzduch už chladnejší.

V letných mesiacoch oceníte siete proti hmyzu. Aj keď budete vetrať ráno, hmyz je aktívny a určite nechcete, aby vám celý deň lietal v byte otravný hmyz.

Chráňte interiér tieniacou technikou

Či už máte interiérové žalúzie, alebo rolety, používajte ich, aby ste chránili interiér pred prehrievaním. Majte celý deň chránený interiér zatiahnutými žalúziami alebo roletami. Keď prídete z práce, interiér nebude tak prehriaty ako keby ste nechali všetko odostreté.

Zdroj obrázka:

Autor: fizkes / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.