Kamenný, korkový či drevený obklad spríjemnia každý interiér

0 629

Obklady dnes už len málokedy pokrývajú celú plochy steny v interiéri. Práve naopak, upozorňujú len na istú časť miestnosti, ako aj posunie do popredia krásu a jedinečnosť iných dominantných prvkov v priestore.

Obklad stien nemusí byť len klasický keramický, hoci vďaka špeciálnej povrchovej úprave dokáže aj to napodobniť štruktúru iných materiálov. Dnes sa však uprednostňujú kamenné, korkové či drevené obklady.

Drevené obklady

Drevené obklady prinášajú do interiéru pocit tepla a domova. Z druhov dreva na obklady prevažuje orech, borovica, smrek či jedľa. V ponuke drevených obkladov je možné nájsť aj varianty z exotických drevín. Napríklad netradičný teak je vďaka odolnosti voči vlhkosti, plesniam a pôsobeniu chemických prostriedkov vhodný aj do kúpeľní. Drevený obklad sa pripevňuje na konštrukciu z drevených latiek, vďaka čomu vznikne medze obkladom a stenou izolačná vzduchová kapsa. Drevo tak môže dýchať.

Ľahký korok

Korkové obklady sú príjemné na dotyk aj pohľad. Prírodnými hnedými farbami sa vyznačuje prirodzený korok, ten ale po úprave ponúka až dvadsať rôznych odtieňov. Štruktúrou imituje keramiku, mramor či prírodný kameň. Korkový obklad sa hodí najmä do kuchyne a kúpeľne. Pomocou špeciálnych lepidiel sa prichytáva k suchému rovnému podkladu. Výhodou korkových obkladov je, že odpudzujú prach, nepriťahujú plesne, baktérie ani roztoče, takže sú vhodné predovšetkým pre alergikov.

Kameň

Prírodný kameň ponúka rôznorodú štruktúru, mnoho farebných odtieňov a môže mať brúsený, leštený, ako aj drsnejší povrch. K najpoužívanejším patrí pieskovec a to najmä kvôli širokej škále teplých farebných odtieňov. Kamenné obklady majú využitie ako v exteriéri, tak aj v interiéri. Vyrábajú sa v rôznych tvaroch a aplikovať sa môžu aj na sadrokartón.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.