Zariaďovanie detskej izby konzultujte so svojim dieťaťom

0 163

Keď už ste skalopevne presvedčený, že idete zariaďovať detskú izbu, v prvom rade by ste mali myslieť na to, že bez vášho dieťatka to jednoducho nepôjde. Samozrejme, dieťa vám nedokáže poradiť pri výbere drevenej podlahy, pri výbere detského nábytku atď.

Dokáže vám však ukázať, aký motív detských fototapiet sa mu páči. Môže sa stať, že vyberiete motív fototapiet, ktoré sa vášmu drobcovi nebude páčiť a bude od vás chcieť, aby ste ho vymenili. Radšej sa vyhnite takýmto komplikáciám a vezmite so sebou svojho potomka na nákup.

Samozrejme maličkému dieťaťu, ktoré ešte ani nevie poriadne rozprávať, vyberiete motív sami.

Stôl a nábytok

Pri výbere nábytku sa sústreďte najmä na kvalitu. Odporúčame vám skôr zainvestovať do masívneho nábytku. Vydrží oveľa viac, ako nábytok z drevotriesky. Najmä stôl, na ktorom bude vaše dieťa písať domáce úlohy alebo kresliť si, musí byť adekvátnej výšky.

Najlepšie bude, keď kúpite polohovateľnú ergonomickú stoličku, ktorú si vaše dieťa samo prispôsobí. Dávajte však pozor najmä na podlahu pod stoličkou. Deti sa pri plnení domácich úloh budú na stoličke posúvať a ak nechcete, aby dieťa poškodilo novú podlahu, dávajte si na zem protišmykovú podložku. Tento problém najlepšie vyriešite, ak do detskej izby dáte na celú plochu veľký protišmykový detský koberec.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.