Gril či krb? Kde pripravíte viac jedla?

0 394

Myslíte si, že leto a krby nepatria príliš k sebe? Veď čo už len má horúce leto spoločné s horúcim čajom pred krbom v zime? Máte pravdu, nič. Ale krby sa nepoužívajú iba na to, aby ste sa pred nimi zabalili do deky, uvarili horúci čaj a oddychovali  po celom dni lyžovania. Existujú aj záhradné krby, kde môžete opekať, grilovať, ražniť, piecť hamburgery a ostatné úžasné jedlá, bez ktorých nie je záhradná stretávka úplná.

Grilovanie a rajský pokoj záhrady

Predstavte si to, pred rozpáleným slnkom vás chráni tieň záhrady a stromov, okolo seba máte svojich najbližších, v jednej ruke dobre vychladené pivo, v druhej misku s marinovaným mäsom, hotová idylka, však? Ale predstavte si, čo by to bolo za idylku, keby vám chýbal gril či záhradný krb. Mohli by ste mäso „ugrilovať“ akurát tak v panvičke na dvojplatničke. Krb či gril? Obe možnosti vám urobia radosť. Krby však majú však oproti grilom tú výhodu, že môžete v nich urobiť čokoľvek – uvariť guľáš, spraviť jahniatko na ražni, ugrilovať poriadne steaky či upiecť kura.

Ak vás vždy pri grilovaní naháňal štipľavý dym, nech ste sa kdekoľvek pohli, pri krbe si vďaka komínu od tohto vášho prenasledovateľa konečne oddýchnete. Aj čistenie je jednoduché, vyberiete iba popol a zvyšky uhlíkov či dreva, žiadne umývanie či chladenie ako pri grile, ktorý musíte poriadne vychladiť, aby ste si boli istý, že sa nič nezapáli, keď ho schováte dovnútra.  Ak ste boli šéfkuchárom vždy vy, museli ste odbiehať od stola ku grilu, takto budete mať krb umiestnený hneď pri prehnutých stoloch plných dobrôt.

Zahrejte sa aj po grilovačke

Hoci sú letné dni horúce, večer už býva chladno. Preto potom, keď dogrilujete, vám dobre padne, ak premiestnite osadenstvo aj so sebou dovnútra, kde si zapálite kachle, nech vám nie je zima a pokračujete v akcii dovtedy, kým sa vám bude chcieť. Už vás nebude vo vašej zábave obmedzovať studené počasie. Urobte si leto plné nezabudnuteľných zážitkov aj vďaka záhradným krbom či kachliam.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.