Dvojkomorové žumpy ako riešenie na problémy s kanalizačnou prípojkou

0 437

Napriek tomu, že žijeme v 21. storočí, v niektorých regiónoch nie je stále zabezpečená kanalizácia. Väčšinou sa jedná o hornaté a menej rozvinuté regióny. Ako sa bude situácia v budúcnosti vyvíjať nevedno a práve preto sa rodiny žijúce v týchto oblastiach musia postarať sami o seba, čiže musia si zabezpečiť vlastné žumpy, ktorých obsah bude potrebné pravidelne vyvážať.

Náklady navyše pri vyvážaní odpadových vôd

Vzhľadom na to, že žumpy majú svoju kapacitu, po naplnení je potrebné obsah žúmp vyviezť. Vyvážanie odpadovej vody je však finančne náročné, najmä ak žijete ďaleko od prístupovej cesty, resp. bývate v ťažko dostupnom mieste, kde má auto, ktoré vyváža odpadové vody problém sa dostať. Viacerí ľudia vypúšťajú odpadové vody, výkaly do pôdy a podzemných vôd, čím ohrozujú vodu, ktorú pijú a ktorú využívajú viacerí ľudia v okolí.

Vypúšťanie odpadových vôd je zakázané, no v niektorých častiach to takto stále robia a v tom je problém. Ak žijete v okrese Čadca, práve v tomto regióne je problém s prípojkami na kanalizáciu a rodiny si tak budú musieť kúpiť nové žumpy v Čadci, alebo v inom meste.

Nezabúdajte však, že ak si plánujete kúpiť vlastnú betónovú žumpu, platiť budete aj za odvoz a za vloženie na vopred pripravené miesto.

Dvojkomorové žumpy

Jedná sa o žumpy, ktoré čistia odpadové vody v rámci svojej konštrukcie, čím vlastne šetria financie a nie je potrebné pravidelné vyvážanie odpadových vôd. Mnohí ľudia ich označujú ako bezúdržbové čističky, čím vlastne aj sú. V rámci svojej konštrukcie sa odpadové vody prečisťujú a do pôdy sú vypúšťané len odpadové vody zbavené veľkej časti kalu, ktoré neohrozia životné prostredie a kvalitu podzemných vôd.

Ak žijete v okolí Nitry, odporúčame vám objednávať žumpy v Nitre, aby ste nemuseli platiť drahý dovoz novej dvojkomorovej žumpy.

Do vopred pripravenej jamy vám firma, ktorá predáva tieto žumpy, vloží vašu dvojkomorovú žumpu (septik).

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.