Dômyselné riešenie priestoru v malých detských izbách

0 447

Veľkosť izby je najdôležitejším faktorom pri zaobstarávaní nábytku a jej kompletnom zariaďovaní. A pretože nie všetci majú to šťastie mať byt alebo dom tak veľký, ako by si želali, vzrastá dopyt po dômyselných riešeniach, ktoré vám pomôžu naskladať do malého priestoru všetko potrebné.

Často s nedostatkom miesta zápolia rodičia pri vybavovaní detských izieb. Je vcelku jedno, či máte jedno, dve alebo tri deti, miesta je vždycky málo. Nábytkoví dizajnéri preto vymysleli dômyselné vylepšenia, ktoré tento problém vyriešia raz a na vždy.

Izba pre jedno dieťa

Aj jedináčikovia časom začnú zápoliť s priestorovými obmedzeniami, ktoré má ich izba. Ako deti rastú, menia sa ich záľuby a potreby a s tým aj požiadavky na priestor. Do izby musíte poskladať pohodlnú a dostatočne veľkú posteľ, pracovný kút s písacím stolom, skriňu na oblečenie, regál alebo knižnicu a komodu. Dievčatá isto ocenia aj pekný toaletní stolík. A zároveň by bolo fajn, keby izba nebola zastavaná nábytkom a dalo sa v nej napríklad aj trochu popreťahovať. 

Najskôr si hovoríte, že to je všetko veľmi pekné, ale že to jednoducho do 13 m² nenatlačíte… Práve preto tu je multifunkčný nábytok, ktorý aj do malého priestoru dostane všetko potrebné. Asi najviac priestoru vám ušetrí zvýšená detská posteľ s úložným priestorom alebo písacím stolom. Poschodové postele totiž pracujú s výškou izby, a preto nezaberajú toľko plošných metrov.

Detská izba pre viacero detí

O niečo zložitejšia bude situácia v prípade, ak máte viac detí. No aj na také prípady sú nábytkárske firmy pripravené. Na trhu sa dajú kúpiť postele, ktoré vám okrem dvoch lôžok nad sebou ponúknu aj dômyselne riešené úložné priestory v nohách postele alebo v schodíkoch. 

Ak máte naozaj veľmi málo miesta, možno situáciu riešiť poschodovou posteľou so zasúvacím písacím stolom pre dvoch. Počas dňa je spodná posteľ zasunutá pod stolom, vzhľadom na to, že stôl je rovnako dlhý ako posteľ, môžu pri ňom pohodlne pracovať obe deti. Vďaka tomu získajú deti okrem pracovného miesta aj priestor na hranie.

Poschodové multifunkčné postele sú perfektným riešením aj pre viac ako dve deti. Pod spodným lôžkom je totiž úložný priestor, ktorý môžete využiť na umiestnenie ďalšieho lôžka. To môže slúžiť pre návštevy alebo pre tretie dieťa.

Existuje aj veľmi dobré riešenie do atypických priestorov. Postele sú pod sebou, ale môžete ich zmontovať do tvaru písmena „L“ a získať tak priestor aj v izbách, kam by sa bežná poschodová posteľ nevošla.

Ako vidno, malý priestor nie je prekážkou jeho praktického využitia. Stačí len vybrať vhodný nábytok a poskladať ho tak, aby sa v izbe Vašim deťom páčilo. V súčasnosti naozaj nie je problém zariadiť malej slečne vlastnú šatňu aj v izbičke, ktorá pripomína svojimi rozmermi skôr škatuľku na zápalky než izbu. Takisto môže mať Váš malý pretekár pod posteľou dosť miesta pre autodráhu.

Skúste sa zamyslieť nad zadovážením multifunkčného, inteligentného nábytku a nebudete sa stačiť čudovať, koľko sa toho do izby vojde a ako pekne a vzdušne bude vyzerať. Príjemným bonusom je aj fakt, že si môžete vyberať z najrôznejších dizajnov, ktoré sa isto trafia do Vášho vkusu.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.