Kuchyňa v číslach

0 513

Človek nemôže fungovať bez srdca, domácnosť zase bez kuchyne. Tam sa dejú veci! Je to miesto plné vôní, zážitkov a emócií. Podľa kuchyne sa dá spoľahlivo určiť, aký život v domácnosti funguje. Dobrý?

Už dávno je potvrdené, že záleží na tom, akými vecami sa obklopujeme, pretože aj keď si to neuvedomujeme, vplývajú na našu náladu, na pocit zo života. Túto filozofiu vyznávajú aj špecialisti na kuchyne v Oresi. „Každý človek kdekoľvek na svete túži po šťastnom domove, ktorý mu poskytne upokojujúce zázemie a zdroj životnej energie,“ hovorí riaditeľ spoločnosti Ladislav Jelen. „Je dôležité, čo tvorí náš najbližší životný priestor. Všetci si pamätáme farby, materiály a atmosféru domova, kde sme ako deti žili s našimi rodičmi. Naše deti budú zase spomínať na svet, ktorý sme im vytvorili my. Keďže rodina najviac spoločného času trávi v kuchyni, mala by byť taká, aby tie pekné spoločné zážitky a spomienky podporila.“

Ľudia to vedia

To si zrejme uvedomujú aj Slováci, aspoň podľa najnovšieho prieskumu, v ktorom sa takmer 45 % opýtaných vyjadrilo, že najrozhodujúcejším kritériom pri výbere novej kuchyne je pre nich kvalita. Zaujímavé je, že kvalitu preferujú viac muži než ženy, minimálne podľa čísel. Pre 46,8 % opýtaných mužov je kvalita najrozhodujúcejšia, rovnako odpovedalo „len“ 42,3 % žien.

V poradí druhým určujúcim kritériom, podľa ktorého si Slováci kuchyňu vyberajú, je cena. Tú určilo ako dôležitú 35,6 % opýtaných. Treťou rozhodujúcou premennou sú služby, teda výroba kuchyne na mieru, zabezpečenie spotrebičov, montáž nábytku a spotrebičov a pod. To je podstatné pre takmer 12 % opýtaných.

Ako často?

Z ďalších čísel vyplýva, že viac ako jedna tretina opýtaných mení kuchyňu niekedy v rozpätí 7 až 14 rokov. Skupiny ľudí, ktorí menia častejšie alebo, naopak, v ešte dlhšom časovom rozmedzí, sú zarážajúco rovnako veľké. Minimálne raz za 7 rokov podľa tohto prieskumu kuchyňu vymení 21,7 % opýtaných, s tou istou kuchyňou si vystačí aj 20 rokov 22,5 % a vyše dvoch desaťročí 19,4 % opýtaných.

Svetový dizajn, miestne ceny

„Skutočne sú to zaujímavé čísla, my máme dáta napríklad aj z Nemecka či Rakúska. V Rakúsku majú kuchyne v domácnosti priemernú životnosť deväť rokov a kuchyne v Nemecku jedenásť rokov. Určite je to spojené aj s výškou životnej úrovne, ale už dávno neplatí, že na Slovensku sa nedajú nájsť kvalitné a dobre vyzerajúce kuchyne za prijateľné ceny. Naopak, v ponuke je svetový dizajn, trendy, ktoré ničím nezaostávajú, a naozaj príjemný pomer kvality a ceny,“ je presvedčený predseda Dozornej rady Slovenskej výtvarnej únie a dizajnér Oresi Peter Heriban. Podľa neho platí, že tí, ktorí naozaj rozumejú kuchyniam, ich robia cenovo dostupné a vhodné pre život.

Kvalita, cena, služby

Tri pre Slovákov najdôležitejšie kritériá na výber kuchyne hrajú prím aj u špecialistov na kuchyne. „Veľmi nás teší, že nielen na základe prieskumov, ale aj na základe reakcií našich zákazníkov nás považujú za špecialistov, ktorí rozumejú kuchyniam a zároveň rozumejú ľuďom a ich potrebám,“ radostne konštatuje marketingová manažérka Oresi Kuchyne Eva Szakálová.

Že má pravdu, pochopí každý, kto vojde do showroomu týchto expertov na kuchynský nábytok a spotrebiče. Napríklad na Hodžovom námestí v Bratislave. Od prvého momentu sa tu budete cítiť dobre, pretože vojdete do príjemne navrhnutého priestoru, jednoduchého, čistého a zároveň teplého. Vojdete do sveta kuchýň rôznych štýlov a rôznych cenových hladín, ale všetkých vyhotovených tak, aby slúžili roky. Tu sú presvedčení, že kuchyňa je investícia, ktorá sa vyplatí.

Príjemný zážitok, nie stres

Ako? Mnohorako. Po prvé, ak máte kvalitné kovania, dojazdy zásuviek, systémy otvárania/zatvárania, vydržia roky rokúce. A kto chce po čase – povedzme, po už spomínaných magických siedmich rokoch – zmenu, stačí, keď zmení dvierka a/alebo pracovnú dosku. Všetko ostatné môže zostať, lebo je to stále vysokofunkčné.

Po druhé preto, že zaobstaranie novej kuchyne nie je stres, ale príjemný zážitok. Odborný personál doslova myslí aj za klientov – ako veľmi by sme si želali takýto prístup všade. Keďže má skúsenosti, nezabudne na žiadny detail. Napríklad, kde budete mať uskladnené potraviny? Budú poruke a usporiadané prehľadne? Budete mať dostatok miesta a vhodného svetla na pracovnej doske? Sú elektrické zásuvky na správnom mieste a je ich dosť? 

Okrem kuchynského nábytku sa špecializujú aj na spotrebiče. A všetko dokopy pretavia do 3D návrhu vašej budúcej dokonalej kuchyne!

Výhody sa nekončia

Výpočet výhod investície do kuchyne, ktorá sa vyplatí, sa ešte nekončí. Okrem toho, že viete, ako bude vaša kuchyňa vyzerať, ako dokonale zapadne do priestoru aj celkového štýlu domácnosti, hneď presne viete aj to, koľko vás bude stáť. Ak cena nevyhovuje, rovno na mieste sa urobia v návrhu zmeny, aby to stále bola kuchyňa snov, no aby bol sen aj realizovateľný.

„Absolútne samozrejmou súčasťou každej jednej našej kuchyne je záruka na nábytok, na montáž a na spotrebiče, konkrétne na nábytok 7-ročná a na spotrebiče dlhšia ako zákonom stanovené dva roky,“ spresňuje riaditeľ spoločnosti Oresi Ladislav Jelen. „Spolu s novou kuchyňou, teda miestom pre rodinu, ktorá si chvíle v nej strávené bude pamätať, odovzdávame aj odborné certifikáty o zdravotnej bezchybnosti a kvalite celej kuchyne – nového srdca domova.“ To bude biť, ako má, a nerobiť pritom žiadnu šarapatu. Naopak, prispeje k tomu, aby bol život ešte lepší. Lebo žiť v príjemnom prostredí je dôležité.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.