Čas údenia mäsa aj klobás je tu – vyberte si tú najlepšiu udiareň pre dokonalý výsledok

0 1 435

Grilované mäso, ale aj klobásy či ryby, milujeme snáď všetci. Zakrojiť do šťavnatej krkovičky, boku či iného kúsku, je pre milovníkov mäsa skutočný pôžitok. Najlepšie na tom je, že si údené mäso môže dopriať každý z nás. K tomu vám stačí kvalitná a správne zvolená udiareň. Nekupujte zdanlivo údené mäso zo supermarketu, ktoré nie je príliš dobré, pripravte si svoje, chuť bude neopísateľne iná a vynikajúca. Akú udiareň zvoliť?

Ako vybrať tú správnu udiareň

Predtým, než sa začnete sústrediť na to, akú udiareň vyberiete, odpovedzte si na niekoľko otázok, ktorými sú: ako často budete udiareň používať? Koľko kilogramov mäsa do udiarne chcete umiestniť?

Aby ste mali výber jednoduchší, vybrali sme pre vás predajcu grilov GrilyKrby.cz, kde je možné vybrať z mnohých udiarní, ktoré si možno pozrieť osobne na predajni, kde sú všetky udiarne vystavené, alebo na eshope, kde máte všetko prehľadne popísané. Ide o prvého Weber World v Českej republike, fungujúci už od roku 2009. Nižšie sme pre vás vybrali tie najobľúbenejšie udiarne.

Drevené udiarne

Údené také, aby bolo pekne cítiť po dyme? Presne tak, ako to robieval váš dedo či otecko? Bez problémov – drevená udiareň je k tomuto kroku ako stvorená. Takzvané bočné ohnisko umožňuje plynulú reguláciu teploty a množstva dymu, široké dvierka umožnia prikladanie kusov dreva  ako je jelša, slivka či buk – tieto dreviny sú pre údenie ideálne. Udiareň z dreva využijete ako na údenie mäsa, rýb, tak aj napríklad syrov či vynikajúcich klobások.

Presklená udiareň

Chcete na svoje mäsko pri údení vidieť? Potom vám teda dokonale poslúži presklená udiareň. Jedná sa o elektrickú formu udiarne s veľkými presklenými dverami. Ako palivo sa používajú najlepšie drevené brikety, ktoré sa umiestňujú do zásobníka umiestneného mimo udiarne. Ich veľkou výhodou  bezpochyby je jednoduché ovládanie pomocou digitálneho panelu pod udiarňou.

Vyberte si takú udiareň, ktorá bude vyhovovať vám aj celej vašej rodine. Medzi ďalšie obľúbené udiarne tiež určite patria udiarne Bradley.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.