5 najčastejších otázok o mraziacich a chladiacich boxoch

0 725

1. Z čoho sú mraziace a chladiace boxy vyrobené? 

Mraziace a chladiace boxy sú vyrobené z PUR panelov, tvorených z polyuretánového jadra a kovového opláštenia. Tie môžu mať rôzne rozmery i hrúbku, ktorá ovplyvňuje ich izolačné vlastnosti. Čím je PUR panel hrubší, tým je tepelný odpor vyšší. Ďalšou súčasťou chladiacich boxov sú chladiarenské dvere, ktoré rovnako plnia izolačnú funkciu. Bežnými sú posuvné alebo otočné chladiarenské dvere. Aby nedochádzalo k tepelným prestupom pri manipulácií s tovarom,  je možné chladiarenské dvere doplniť o PVC pásy alebo PVC kyvné dvere. Samozrejmosťou sú i chladiace zariadenia, ktoré zabezpečujú ochladzovanie boxu.

2. Aké rozmery môžu mať mraziace a chladiace boxy?

Mraziace aj chladiace boxy sú najčastejšie vyrábané na mieru, na základe požiadaviek klienta. Každý zákazník má iné priestorové i prevádzkové požiadavky. Okrem klasických boxov je možné siahnuť aj po veľkoobjemových alebo kontajnerových boxoch. Prispôsobiť je možné i hrúbku PUR panelov, ktorá sa najčastejšie pohybuje v rozmedzí od 40 až do 240 milimetrov.

3. Akú teplotu je možné v mraziacich a chladiacich boxoch dosiahnuť?

V závislosti od hrúbky izolačného materiálu a ďalších faktorov je možné v boxoch dosiahnuť stálu teplotu od +8°C až po – 35°C.

4. Kde všade je možné využiť mraziace a chladiace boxy?

Mraziacechladiace boxy spĺňajú vysoké hygienické štandardy a normy. Aj vďaka tomu nachádzajú využitie i v potravinárskom priemysle, supermarketoch a iných obchodných prevádzkach, hoteloch či reštauráciách. Rovnako môžu byť použité v mliekarňach, mäsiarstvach a pri skladovaní akýkoľvek potravín.

5. Sú mraziacechladiace boxy náročné na údržbu?

Krátkou odpoveďou by bolo „nie“. Mraziace chladiace boxy sú totiž najčastejšie vyrábané zo sendvičových panelov so skrytými spojmi, čo vo veľkej miere uľahčuje ich čistenie a údržbu.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.