Ako prekonať nepríjemný zápach v byte

0 1 018

Nie je nič horšie ako nepríjemný zápach v byte. Zbaviť sa ho ale nemusí byť vôbec jednoduché, nehovoriac o fakte, ak si naň majitelia zvyknú a prestanú ho cítiť, no návšteva nie. Našťastie existuje množstvo „populárnych“ spôsobov boja za čistotu vzduchu, ktoré môžete po prečítaní nášho článku vyskúšať aj vy.

Než sa ale pustíte do priamej aplikácie konkrétnych nápadov v praxi, je dobré poznať príčiny vzniku takéhoto zápachu. Jeho hlavnými zdrojmi v byte sú miesta ako kuchyňa, WC, kúpeľňa, biotopy domácich zvierat (ak existujú) a šatníková skriňa.

Nepríjemný zápach prichádza často aj z chladničky. Koše na odpadky sú jeho veľkým zdrojom, tabak z cigariet a niektoré odevy.

Najjednoduchší nástroj je soľ

Možno by ste čakali moderné osviežovače vzduchu, vonné sviečky alebo podobné produkty. Samozrejme, majú svoju špecifickú vôňu, no môžu obsahovať látky, ktoré sú pre naše zdravie a dýchacie cesty škodlivé.

Soľ rozpustená vo vode vám môže pomôcť vyrovnať sa s nepríjemným zápachom veľmi dobre. Takýto roztok by mal byť ponechaný v zasiahnutej miestnosti 2 až 3 hodiny. A pomôže aj vašej chladničke a možno tiež dýchacím cestám.

Domáca pražiareň kávy

Aj zrnková káva pražená v panvici naplní miestnosť príjemnou vôňou. Pomôže vám aj niekoľko lyžičiek mletej kávy vo vašej chladničke, ktorá je na pachy niekedy náročná najviac, pretože v nej uskladňujeme rôzne potraviny, zeleninu, ovocie a produkty, ktoré majú svoju špecifickú vôňu.

Bylinky

Rôzne príjemne voňajúce bylinky, zavesené na rôznych miestach bytu, môžu byť najlepším riešením na boj proti nepríjemnému zápachu. Dokonca ich môžete pred umývaním podláh pridať aj do tejto vody. Svoju úlohu v tomto smere dokonale zastúpia aj vo vašej skrini, samozrejme, musíte ich pravidelne meniť.

Sóda bikarbóna

Je všestranným prostriedkom v mnohých smeroch. Je účinnejšia ako niektoré lieky a dobre vám pomôže aj s nepríjemným zápachom v byte alebo dome, nezabudnite ju ale pravidelne meniť. Sóda bude tiež lojálnym asistentom v boji za čistotu oblečenia.

Ak sa rozhodnete použiť niektoré prostriedky aj vy, určite vám dokážu dobre poslúžiť. Nezabudnite však ani na to, že dôležité je pravidelné vetranie a samozrejme udržiavanie čistoty.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.