Jednoduchý nástroj na každodenné čistenie sprchy a kúpeľne

0 717

Starostlivosť o sprchu nie je najjednoduchšia vec. Voda, s ktorou prichádza tento priestor a všetko jej zariadenie každý jeden deň do kontaktu je nekompromisná a pôsobí na každý povrch. Na doplnky z plastu a akrylu však nie je možné použiť vhodné abrazívne látky, dôsledkom čoho sa na najviac postihnutých miestach objavujú usadeniny solí, mydla a v tom horšom prípade vodného kameňa alebo plesne.

Aby ste sa kvôli tomu nemuseli dusiť vo výparoch chemických látok drahých čistiacich prostriedkov, máme pre vás dobré tipy na čističe, s ktorými to nebude utrpenie, ale radosť.

Čistiaci prostriedok na každý deň

Drogérie a veľké obchodné centrá sú čistiacich prostriedkov do sprchy doslova preplnené. Môžu mať svoj účinok, ale sú drahé, ich spotreba je vzhľadom na každodenné čistenie veľká a v mnohých prípadoch sú s obsahom toxických syntetických látok.

Skúste to inak a lepšie. Začnite používať vlastné čističe, o ktorých zložení toho viete najviac. Vytvorte si svoj vlastný čistiaci prostriedok na mieru a zistíte, že to bude ten najjednoduchší nástroj na riešenie vášho každodenného problému. Bude to účinné, neškodné, lacné a efektívne!

Pozrieme sa na dve možnosti, z ktorých jedna je pomerne jednoduchá a druhá o niečo komplikovanejšia, ale funguje ešte lepšie.

Veľmi jednoduchý recept na univerzálny čistiaci prostriedok

zloženie:

  • 2 pol. lyžice vody;
  • 1 polievková lyžica bieleho octu;
  • 10 – 15 kvapiek éterického oleja čajovníka (voliteľné);
  • 10 – 15 kvapiek citrónového éterického oleja (voliteľné).

Príprava:

Nalejte vodu a biely ocot do nádobky s rozprašovačom, potom môžete nakvapkať čajovníkový olej (má antibakteriálne, antimikrobiálne a antiseptické vlastnosti) alebo citrón (odstraňuje mastnotu a nečistoty). Zmes dôkladne pretrepte a môžete ju použiť.

Zložitejší, ale účinnejší recept

zloženie:

  • 21.5 Čl. vody;
  • 1 polievková lyžica bieleho octu;
  • 50 ml liečivého alkoholu;
  • 1 lyžička tekutého mydla;
  • 10 – 15 kvapiek éterického oleja čajovníka (voliteľné);
  • 10 – 15 kvapiek citrónového éterického oleja (voliteľné).

Príprava:

Vodu, biely ocot, alkohol a mydlo by ste mali naliať do nádoby s rozprašovačom, potom môžete pridať éterické oleje. Potraste a použite. Tento nástroj chráni povrch pred vytváraním povlakov a mydlových škvŕn.

Pamätajte si ale, že je nutné aplikovať tento postup čistenia pravidelne, aby sa predišlo vzniku mastných a iných nánosov, ktoré môžu byť v kombinácii s vodou aj zdrojom nepríjemnej plesne.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.