Ako si vybrať skriňu, aby ste boli spokojný

0 259

Predstaviť si dnes domácnosť bez skrine, je takmer nemožné. Sú skvelým pomocníkom, keď sa ohlási nečakaná návšteva. Všetko zhrabnete a do nej ukryjete. Prípadne, keď máte oblečenie už na všetkých stoličkách, poskladáte ho a odložíte do skrine. Takže aj vďaka skriniam si máte kde sadnúť. Okrem toho plnia estetickú funkciu, teda za predpokladu, že si vyberiete naozaj pekný kúsok, ktorý sa do vašej domácnosti hodí. Ako si však vybrať skriňu tak, aby ste boli spokojný?

Vyberte si materiál

Skrine si najčastejšie môžete vybrať z týchto troch materiálov: drevo, drevotrieska a laminát. Rozhodnúť sa pre ten správny, záleží od zariadenia vašej domácnosti. Máte vidiecky štýl? Vyberajte drevené šatníkové skrine, síce si za ne priplatíte no výsledný efekt bude za to rozhodne stáť. V prípade, že máte skôr modernejší štýl bývania, siahnite po laminátových, prípadne kombinácii dreva a laminátu. Laminát pôsobí moderne, no keď sa rozhodnete aj v tomto prípade pre drevo, neurobíte krok vedľa. Masív je totiž univerzálny materiál, ktorý je nadčasový a príjemný.

Aké rozmery skrine potrebujete

Rozmery skrine záležia do určitej miery aj od toho, čo do skrine chcete odkladať – či to bude iba oblečenie, kabáty, hračky alebo aj iné predmety. Keď chcete zavesiť do skrine aj kabáty, výška skrine musí byť okolo 170 cm, aby sa vám nekrčili a mohli ste si ich tam bez problémov zavesiť. Optimálna hĺbka skrine sa pohybuje okolo 70 cm. Predtým, ako sa rozhodnete pre kúpu, musíte si odmerať rozmery priestoru, kde skriňu chcete dať. Lebo kúpiť skriňu a prísť na to, že sa tam nezmestí, je nie je nič príjemné.

Čo vo vnútri skrine

Ideálne je, keď skriňa nemá iba poličky, ale aj tyč na zavesenie kabátov a košieľ. Dobré je, keď máte aj výsuvný košík či zásuvku, kde si môžete odkladať spodné prádlo a ponožky. Keď sa budete držať týchto rád, kúpiť si skriňu, s ktorou budete spokojný, nebude pre vás problém.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.