Ako si vybrať nové stoličky do domácej kancelárie a jedálne?

0 364

Stoličky sú súčasťou všetkých domácností. Máme ich v domácej pracovni, čiže v miestnosti, kde máme notebook, či počítač. Máme ich v detskej izbe a máme ich aj v jedálni.

Ak si plánujete kúpiť nové stoličky do domácej kancelárie a jedálenského priestoru, ako si vybrať z ponuky také, s ktorými budete nadmieru spokojný?

Stoličky do domácej kancelárie

Pracovný kútik, alebo domáca kancelária je častokrát len časť obývačky, či inej miestnosti. Pri výbere kancelárskych stoličiek do domácich kancelárií by ste mali hľadieť predovšetkým na ergonomickosť. Práve z tohto dôvodu vám odporúčame pozrieť si ponuku zdravotných stoličiek, ktoré vám zabezpečia aktívne sedenie. Zdravotné stoličky majú totiž funkciu BODY BALANCE TEC, ktorá obsahuje 3D pohyblivý sedák, ktorý je výkyvný do všetkých strán. Práve tento sedák vás naučí správne sedieť a znížiť tlak a medzistavcové platničky. Takéto sedenie dokonca zvyšuje koncentráciu a posilňuje chrbtové svalstvo.

Stoličky v domácej kancelárii by mali mať okrem takýchto sedákov aj opierky hlavy a rúk. Mali by vám ponúknuť možnosť nastaviť si výšku sedacej časti tak, aby vyhovovala vám a pri sedení by kolená zvierali 90 º uhol. Praktické zdravotné stoličky ocenia aj majitelia firiem a aj ich zamestnanci, ktorí trávia sedením dlhé hodiny a majú časté problémy s bolesťami chrbtice a karpálnym tunelom.

Jedálenské stoličky

Pri výbere nových jedálenských stoličiek je potrebné zladiť ich s jedálenským stolom. Najpredávanejšími jedálenskými stoličkami sú predovšetkým drevené stoličky, plastové stoličky s drevenými alebo kovovými nohami a ešte aj čalúnené stoličky s drevenými alebo kovovými nohami. V prípade, že nemáte jedáleň a jedávate len za barovým pultom v kuchyni, máte možnosť si vo väčšine predajní s jedálenskými stoličkami si vybrať aj barové stoličky.

Pri výbere zohľadňujte predovšetkým pevnosť materiálu, stabilitu stoličiek, farebné prevedenie a v prípade čalúnených aj oteruvzdornosť poťahového materiálu.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.