Ako si rýchlo a jednoducho postaviť záhradný altánok

0 813

Pobyt na čerstvom vzduchu v slnkom zaliatej záhrade je ako stvorený pre oddych a relax. Avšak aj počas pobytu v záhrade či v sade je potrebné sa občas skryť pred ostrým slnkom, náhlym dažďom alebo snehom. A nakoľko sa krásna predstava prvých jarných dní a leta už čoskoro stane realitou, je dobré si na vytvorenie týchto podmienok dopredu všetko premyslieť a pripraviť.

Záhradný altánok je vhodný nielen na tieto príležitosti, ale tiež na príjemné posedenie s priateľmi či na záhradnú párty spojenú s grilovačku. Ako si však altánok zaobstarať bez veľkého finančného zaťaženia? Prinášame niekoľko užitočných tipov, z ktorých si určite dokážete vybrať.

Plachtový záhradný stan

Altánok predsa nemusí byť vždy len z dreva. Záhradný stan je veľmi atraktívnou a plnohodnotnou alternatívou ku drevenej verzii. Stan je možné v prípade potreby veľmi rýchlo zmontovať a na rozdiel od drevených altánkov aj demontovať alebo premiestniť. Vďaka nepremokavej strešnej plachteodolnej konštrukcii budete dokonale chránení nielen pred páliacim slnkom, ale aj nepríjemným dažďom.

Nožnicový stan

Pokiaľ potrebujete stan v záhrade neustále premiestňovať alebo ho pri odchode vždy uložiť tam, kde nebude prekážať, nožnicové stany sú pre vás priam stvorené. Skonštruovať nožnicový stan dokáže bez cudzej pomoci aj sami. Okrem jednoduchej a ľahkej montáže či demontáže, je ich ďalšou výhodou ľahká konštrukcia, ktorá vám umožní stan kedykoľvek premiestniť a tiež veľmi dobrá skladnosť.

Záhradný pavilón

Pripravujete väčšiu oslavu na záhrade a potrebujete sa poistiť aj pred horším počasím? Postavte si plachtový záhradný pavilón, ktorý môžete ľahko premiestňovať či posúvať. Každý pavilón je možné oplachtovať aj z bočných strán pomocou pripnutia suchými zipsami o strechu stanu.

Pokiaľ usporadúvate veľkú pracovnú slávnosť, promo stánky je možné potlačiť logami či sloganmi vašej firmy. Aby ste si boli istí, že váš stan vydrží i silnejší nápor vetra, používajte stánky, ktoré môžete postaviť kdekoľvek a s použitím vodných záťaží ich ukotvíte aj na betóne alebo dlažbe.

Stánok z dvora

Chcete predávať ovocie, zeleninu či med vlastnej výroby priamo zo svojho dvora? Najlepším riešením je zbudovať si predajný stánok, ktorý vám zabezpečí nielen tieň, ale aj ochranu pred prípadným dažďom. Vďaka veľkému výberu rozmerov stánkov, sa nemusíte báť, že vám stánok bude zaberať príliš veľký priestor v dvore. V prípade, že už ho nebudete potrebovať, stánok jednoducho zabalíte a bez problémov uskladníte i v garáži či komore.

Hoci sa to nemusí zdať, čas záhradných grilovačiek a osláv je onedlho za dverami. Záhradné stany sú novým trendom, ktorý je nielen „in“, ale hlavne vysoko funkčný a ponúka nové možnosti a výhody, ktoré neohrozia váš rozpočet.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.