7 spôsobov, ako omladiť interiér bez náročnej opravy

0 540

Trendy sa menia rýchlosťou blesku a spolu s nimi aj naša nálada, vkus a preferencie. Preto sú nami tak milované interiéry predmetom častej premeny a rekonštrukcie. Neraz však ide o veľmi nákladné procesy, ktorých očakávaný výsledok nemusí vždy priniesť to pravé potešenie.

Kde je chyba? Možno by ste mali zmeniť svoje zameranie a použiť na osvieženie interiéru len pár jednoduchých objektov. Štýlovú sedačku, vázu alebo nové zrkadlo si doslova zamilujete. Predstavíme vám niekoľko jednoduchých spôsobov a vecí, ktoré sa o pocit spokojnosti z nového domova postarajú veľmi rýchlo.

Sedacia súprava

Tento interiérový doplnok má dve rovnako dôležité funkcie: estetickú a praktickú. Na premenu akejkoľvek miestnosti preto stačí zvoliť správne sedacie súpravy – štýlové a moderné, tak, aby ich inštaláciou nedošlo k preťaženiu interiéru.

Zároveň je veľmi dôležité, aby ste si tento kus nábytku vybrali aj v prospech pohodlia. Vankúše na chrbte v kombinácii s ergonomickým tvarom sedačky vytvárajú efekt mäkkosti a maximálneho pohodlia. Nebojte sa tento doplnok otestovať aj osobne.

Vankúše

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako osviežiť a omladiť interiér, je umiestniť do priestoru dekoratívny vankúš. Malý detail s obrovským efektom a minimálnymi nákladmi na celú realizáciu. Stačí si vybrať vhodný vzor a veľkosť obliečky, ktorou môžete dekorovať aj vaše nové a kvalitné postele.

Kvetinová potlač sa hodí do miestnosti v štýle Provance, v retro interiéri vám pomôžu geometrické vzory, v modernom podkroví oceníte prúžok alebo ligotavé aplikácie a farebné odtiene bez vzorov využijete takmer v každej jednej miestnosti a štýle.

V každom prípade vám vankúše umožnia dokončiť a vytvoriť obraz celej miestnosti a urobiť z nej viac harmonické a samozrejme pohodlné miesto. Ak vo vašom interiéri takýto prvok chýba, nie je nič jednoduchšie, ako to zmeniť.

Stojacie svietidlo

Vo vnímaní okolia a priestorov, ktoré nás denne obklopujú, zohrávajú dôležitú úlohu naše emócie. O ich vplyv sa vo veľkej miere stará aj osvetlenie. Ideálne je to prirodzené, ktoré ale v interiéroch nahradzuje umelé.

Aj zmenou tohto systému môžete dosiahnuť oživenie a omladenie interiéru bez náročných časových strát a financií. Ako?

Ak má miestnosť iba jeden centrálny zdroj svetla, je nepravdepodobné, že sa v ňom budete cítiť dobre a chcieť tu zostať dlhšie. Aj tu to môžete zmeniť. Stojace lampy sú na vytvorenie relaxačnej zóny ideálne. Už samotné osvetľovacie zariadenie môže byť dokonalou ozdobou a štýlovým doplnkom.

Minimalistická lampa vyrobená z dreva a kovu osloví milovníkov podkrovia alebo škandinávskeho štýlu.

Drevo

Pridať do interiéru trochu teplejšieho dreva vo forme riadu alebo iných doplnkov je v modernej dobe ponuky širokého sortimentu naozaj jednoduché. Vázy, sošky alebo časti originálneho nábytku sú v ponuke obchodov časté.

Netriviálne výrobky z dreva napĺňajú miestnosť zvláštnym šarmom a teplom. Textúra prírodného dreva a jeho prírodný magnetizmus sú obsiahnuté v mnohých značkových výrobkoch – stačí si len vybrať.

Výzdoba

Ak si myslíte, že vaša kúpeľňa alebo kuchyňa vyzerá už pomerne nudne, aj túto situáciu je možné veľmi rýchlo napraviť a vyriešiť. Ak si nemôžete dovoliť investovať do kvalitnejších obkladov, skúste si vybrať vodeodolné a možno samolepiace tapety. Pretrieť stenu čistou bielou farbou alebo umiestniť na priečku obraz. Nekombinujte ale všetko spomenuté všetko naraz.

Koberec

Jednou z ďalších a pomerne rýchlych metód, ktoré môžete použiť na vytvorenie nového vzhľadu miestnosti je aplikácia rôznych textílii. Vynikajúcim riešením sú závesy, ktoré sa opäť vracajú do módy. Tie dlhé, až po zem, navyše opticky zvýšia strop a pôsobia elegantne.

Ak nemáte v pláne žiadne radikálne zmeny, pomôcť oživiť interiér vám môže aj obyčajný koberec. Tradičný alebo moderný, s vysokým vlasom i hladkým vzorom. Svetlejšie odtiene priestor opticky zväčšia, tmavšie vyvolávajú pocit väčšieho luxusu.

Zrkadlo

Integráciou tejto položky do interiéru môžete zmeniť osvetlenie, vytvoriť správne akcenty v miestnosti a transformovať okolitý priestor na niečo nezvyčajné. Ak sa v zrkadle odráža svetlo z okna, dosiahne sa maximálny účinok rozšírenia hraníc, miestnosť bude vyzerať väčšia a oveľa zaujímavejšia.

Kúpa každej jednej položky z nášho zoznamu vás nijako nezruinuje. Naopak, pomôže vám vytvoriť moderný a štýlový domov, v ktorom sa budete cítiť príjemne úplne všetci.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.