Aké druhy roliet sú v súčasnosti populárne a môžu zaujať aj vás?

0 951

V súčasnosti by sa dalo povedať, že na trhu s tieniacou technikou sú najpopulárnejšie rolety. Samozrejme, už to nie sú také rolety, aké boli pred pár desaťročiami bežnou súčasťou bytov. Dnes pojem „rolety“ znamená oveľa viac.

Od klasických roliet po plissé

Stále sú populárne jednoduché rolety, ktoré sa sťahujú zhora nadol. Princíp je to jednoduchý aj keď napríklad v porovnaní so žalúziami majú rolety menšiu mieru regulácie úrovne slnečného svitu prepúšťaného do interiéru.

Avšak nielen princíp fungovania je jednoduchý. Rolety si v súčasnosti môžete jednoducho nacvaknúť na rám okna a tým pádom ich namontujete bez akéhokoľvek vŕtania, či špeciálneho náradia. Sú skrátka synonymom jednoduchosti.

Ak naopak hľadáte synonymum pre vývoj tieniacej techniky, môžeme tak označiť moderné plissé rolety. Ich súčasťou je skladacia látka, ktorá sa dá sťahovať zospodu aj zvrchu. Môžete tak oveľa lepšie „určovať“ svetelným lúčom ako a v akej miere môžu prenikať do vašej izby.

Vonku dokážu rolety viac

Rolety však nemusia byť len v interiéri. Medzi exteriérovým tienením nájdete efektívne vonkajšie rolety, ktoré sú pre mnohých číslom 1 medzi tieniacou technikou. Podobne ako interiérové rolety aj tie vonkajšie umožňujú úplne zatemniť interiér. To však nie je všetko, veď to by ich nerobilo takými výnimočnými.

Na rozdiel od interiérových roliet (a inej interiérovej tieniacej techniky) odrážajú vonkajšie rolety slnečné lúče ešte predtým, ako sa dostanú do interiéru. Čo to znamená? Že môžete dať zbohom prílišnému prehrievaniu interiéru a nepotrebujete kvôli tomu montovať klimatizáciu.

Zároveň sú zatiahnuté vonkajšie rolety celkom účinnou hlukovou izoláciou, ktorá sa postará o zlepšenie vášho spánku aj v prípade, že bývate pri rušnej ceste. A aby ste kľudne spávali aj mimo domu, vonkajšie rolety zvyšujú aj zabezpečenie rodinných domov a bytov na prízemí, keďže tvoria akýsi pancier okien.

Zdroj obrázku: SOLOTU / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.