Aká podlaha je ideálna do vašej obývačky

1 291

Rozmýšľali ste nad tým, aký typ podlahy je najvhodnejší do vašej obývačky? Na výber máte plávajúcu podlahu, koberec, dlažbu a linoleum. Ak chcete, aby izba vyzerala útulne a pohodlne, môžete rovno vyškrtnúť chladnú dlažbu a lacno pôsobiace linoleum, ktoré sa do reprezentatívnej izby, akou obývačka je, nehodí. A teraz prichádza na rad súboj titánov – koberec vs. plávajúca podlaha. Víťazom sa stávajú obaja, pretože ideálna kombinácia do obývacej izby je sektorový koberec + plávajúca podlaha. Neviete, aký typ podlahy si vybrať?

Drevené plávajúce podlahy

Kvalitné drevené podlahy majú veľkú výhodu a tou je ich životnosť. Keď to porovnáte s kobercom, tak ten sa vám veľmi rýchlo vyšúcha a ak sa vám vám naň podarí vyliať červené víno alebo vám tu spadne čučoriedkový koláč, môžete ísť pomaly kupovať nový. Toto vám pri drevenej podlahe nehrozí, jednoducho to utriete handričkou a vybavené. Ďalšou výhodou je, že si nevyžaduje žiadnu prehnanú starostlivosť a je vhodná pre alergikov a astmatikov, pretože sa na nej neusádza prach a červotoče. Nevýhodou môže byť vyššia cena, ale poznáte to, za kvalitu sa platí.

Výhody laminátovej podlahy

Ak hľadáte lacnejší variant k drevu, laminátové plávajúce podlahy sú skvelou voľbou. Laminátové podlahy môžete kúpiť takmer za tretinovú cenu oproti drevu. Aké sú jej ďalšie výhody okrem ceny? Ak máte podlahové vykurovanie, tak si budete pochvaľovať, pretože laminát dokáže dobre vodiť teplo. Nevýhodou je, že ak sa vám na laminátovú podlahu niečo vyleje, musíte okamžite zasiahnuť. V prípade, že by ste to tam nechali, môže sa vám pokrútiť a popraskať.

Nová vinylová podlaha

Moderné vinylové podlahy sú dokonca ešte vhodnejšie na podlahové vykurovanie – laminátové majú tepelný odpor približne 0,07 m2.K/W a vinylové iba 0,01 m2.K/W. Čo sa týka drevených, tak tie nie sú pre podlahové kúrenie veľmi vhodné. Ďalšie zlepšenie oproti laminátu je aj v tom, že ide o syntetický materiál a ak sa vám na takúto podlahu niečo vyleje, nič sa nestane. Ani keď vás vytopia susedia. Samozrejme, že aj cena je o niečo vyššia ako pri lamináte, nemusíte sa však obávať suseda, ktorý si rád pospí v napúšťajúcej sa vani.

Našli ste si svojho favorita, ktorý sa ku vám do obývačky dokonale hodí? Navštívte stránkua Floor-experts.sk, kde nájdete všetky tieto podlahy. A okrem toho ďalšie a aj také, o ktorých ste ani nevedeli, že existujú. Potrpíte si na širokej ponuke a kvalitných výrobkoch? Floor-experts.sk sa postarajú o to, aby ste boli spokojný.

1 komentár
  1. Lea hovorí

    vinylove podlahy – zvlast tie lino fatra od fatrafloor-u sú krásne elegantné na pohľad a nesmierne odolné čo ich predurčilo na použitie všade dokonca zvládajú aj detské izby či kuchyne

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.