Ako si vybrať plastové okná?

2 579

Kúpa plastových okien je veľká investícia, nejde o nákup jari do kuchyne, takže je treba, aby ste pri rozhodovaní boli dôkladný. Veľa čítať, radiť sa, písať si zoznam, určiť si, ktoré vlastnosti plastových okien sú pre vás najdôležitejšie a akú sumu ste ochotný investovať do výmeny. V prvom rade sa musíte rozhodnúť o tom, či sú pre vás najvýhodnejšie drevené okná, plastové či hliníkové.

Prečo práve plastové okná?

Plastové okná sú povestné svojim skvelým pomerom cena a výkon. Sú prakticky nesmrteľné – ich životnosť sa bežne pohybuje okolo 30 a viac rokov bez toho, aby stratili svoje vlastnosti. Človek by si myslel, že sa musí o ne neustále starať a údržba je náročná, keď vydržia takto dlho, no opak je pravdou. Stačí ich iba pravidelne umývať, ináč si nepotrpia na žiadnu špeciálnu starostlivosť. To, prečo sú také obľúbené, je izolácia – tepelná aj zvuková. Oslovili vás tieto výhody? Je načase zistiť, ktoré plastové okná sú pre vás najlepšie.

Určte si dôležité vlastnosti okná

Ktorá vlastnosť je pre vás najdôležitejšia? Bezpečnosť? Izolácia? Dizajn?

Bezpečnosť

Keď je pre vás najdôležitejšia bezpečnosť, je dobré si vybrať plastové okná s kovaním okolo celého rámu okna, takéto okná sú oveľa odolnejšie voči zlodejom, ktorí chcú okno vypáčiť.

Izolácia

Čím viac komorové okná, tým je ich izolácia lepšia. Aj tepelná, aj zvuková. Minimálnou požiadavkou by pre vás mali byť trojkomorové plastové okná. No čím viac komôr, tým lepšie izolačné vlastnosti. Ale pozor, neplatí to pri všetkých oknách – drahšie trojkomorové okná môžu mať rovnaké aj lepšie izolačné vlastnosti ako lacnejšie štvorkomorové. Preto by ste si mali dať záležať aj na kvalite.

Dizajn

Dizajn je záležitosť, ktorá je plne vo vašej réžii. Je na vás pre aký tvar sa rozhodnete, akú farbu budete chcieť, či si ich budete chcieť polepiť fóliami. Iba jedna je vec je dôležitá – aby ste neuprednostnili dizajn na úkor izolačných a bezpečnostných vlastností.

Stavte si peňažný limit

Je dôležité, aby ste mali nastavený svoj limit. Cenu, ktorú neprekročíte za žiadnych okolností. Navyše je to pre vás výhodnejšie, keď viete, v akých cenových kategóriách hľadať. Nech nenájdete pre vás dokonalé okno a potom prídete na to, že si ho nemôžete dovoliť.

Vyberte si spoľahlivého dodávateľa

Stavte na overenú kvalitu, na špičkové služby a dlhoročné skúsenosti. Nie je jednoduché nájsť takéhoto dodávateľa, no keď poznáte spoločnosť Vekra Okna, práve ste jedného takéhoto dodávateľa našli. Keď ho nepoznáte, spoznajte ho. Získate kvalitu, férový prístup a skúsenosti za rozumnú cenu.

2 komentáre
  1. Miro hovorí

    Dobrý deň, ja som dal hlavne na rady priateľov a taky na recenzie na internete, a myslím že som sa nerozhodol zle. síce o oknách toľko neviem, ale myslím že máme práve 3komorová ako píšete v článku takže som to vybral dobre. Rozpočet sme taky o moc nepresiahli, u vekry nám urobili dobrú cenu.

  2. Peter hovorí

    Ja som vyberal okná podľa bezpečnosti a ceny. Kúpil som plastové okná s bezpečnostnými čapmi plus som k nim dokúpil ešte kľučku na kľúčik. S týmito nárokmi mi cenovo najviac vyhovovala Vekra, aspoň sa teraz nebojím odísť s rodinou napríklad na dovolenku, proste okná zamknem a mám väčší pokoj.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.